reklama

Ząbkowice Śl. Słodyczka przeciw Orzeszkowi

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śl. Słodyczka przeciw Orzeszkowi - Zdjęcie główne

Łukasz Słodyczka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Ratownik, politolog, profesjonalista” - to hasło wyborcze Łukasza Słodyczki, pierwszego z oficjalnych kontrkandydatów Marcina Orzeszka w walce o fotel burmistrza Ząbkowic.
reklama

Pragnę być Waszym głosem w kształtowaniu przyszłości naszej wspólnoty. Moje zaangażowanie w rozwój gminy oraz moje wartości oparte na otwartości, partycypacji społecznej i skutecznym zarządzaniu sprawiają, że jestem gotowy do służby jako Wasz burmistrz - pisze na swojej stronie internetowej Słodyczka.

Na stronie kandydat na burmistrza przedstawia swój program. Punkt pierwszy: rozwój infrastruktury. I tu takie podpunkty, jak: „Poprawa stanu technicznego dróg i chodników dla bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców” czy „Utworzenie bezpośredniej komunikacji do Wrocławia. W punkcie drugim: edukacja i kultura i sport - m.in. „dostępne Orliki, ścieżki rowerowe, utworzenie lodowiska”. Punkt trzeci: ochrona środowiska i dwa podpunkty: „Inwestycje w zieleń miejską w celu poprawy jakości życia mieszkańców” oraz „Ząbkowice przyjazne zwierzętom”, cokolwiek to znaczy. Punkt czwarty: gospodarka i przedsiębiorczość, a tu m.in. „Równe traktowanie wsi, remonty świetlic wiejskich” oraz „Nowe miejsca pracy w Ząbkowicach Śląskich”, jednak nie jest napisane, co to za miejsca i jakie to firmy. W punkcie piątym: bezpieczeństwo publiczne czytamy o „Wzmacnianiu służb porządkowych i współpraca z policją w zakresie zapewniania bezpieczeństwa” oraz „Zwiększaniu świadomości publicznej związanej z prowadzeniem pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpłatne szkolenia”. Punkt szósty to partycypacja społeczna: „Regularne konsultacje z mieszkańcami w sprawach ważnych dla społeczności lokalnej”, „Utworzenie platformy online do składania propozycji i opinii mieszkańców” oraz „Wspieranie inicjatyw obywatelskich i lokalnych organizacji społecznych”. A punkt siódmy to transparentność i efektywność zarządzania: „Otwartość w sprawach publicznych i dostęp do informacji dla mieszkańców” oraz „Efektywne zarządzanie budżetem miasta oraz transparentność w wydatkach publicznych”.

Pragnę być burmistrzem, który słucha i działa dla dobra wspólnoty lokalnej. Razem możemy stworzyć lepszą gminę, w której każdy mieszkaniec ma szansę rozwijać się i cieszyć się wysoką jakością życia - pisze Słodyczka.

Kim jest Łukasz Słodyczka? Urodził się 4 lipca 1990 r. W Ząbkowicach skończył ogólniak, a później politologię w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu, Szkołę Policealną Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy, zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania Edukacja we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na Uniwersytecie Wrocławskim.  Zawodowo od października 2012 r. jest ratownikiem medycznym w ząbkowickim pogotowiu. Szczyci się tym, że jest członkiem lokalnych stowarzyszeń patriotycznych i żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, a także asystentem społecznym posła Marcina Gwoździa (Prawo i Sprawiedliwość). Jako swoje cechy charakterystyczne podaje m.in. decyzyjność i zdolności przywódcze.

***

Chcieliśmy przeprowadzić wywiad z Łukaszem Słodyczką, ale zaproponował on tylko formę pisemną. Nie mielibyśmy gwarancji, że odpowiedzi udzielał nam osobiście, więc podziękowaliśmy. Mamy jednak nadzieję, na wywiad w najbliższym czasie. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama