reklama

Ząbkowice Śl. Jeśli wyjdzie zza krat, będzie znów zabijał!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Ząbkowice Śl. Jeśli wyjdzie zza krat, będzie znów zabijał! - Zdjęcie główne

Grób zamordowanej w Ząbkowicach Śl. rodziny | foto Redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydana ostatnio opinia przedstawia Marcelego C. jako żądnego krwi przestępcę. Co grozi mordercy?
reklama

Już tylko tygodnie dzielą nas od tego, kiedy prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia. Dzięki niej prokurator będzie zapewne wnioskował o dożywocie dla młodego ząbkowiczanina, który wymordował rodzinę.

- Do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy wpłynęła opinia biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie dotycząca motywacji psychologicznej Marcelego C. - mówi nam prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. - Z opinii tej wynika, iż biegli stwierdzili u Marcelego C. poważne zaburzenia osobowości oraz bardzo niski poziom dojrzałości emocjonalnej i społecznej, brak empatii i wrażliwości na przeżycia i potrzeby innych, a także silny egocentryzm. Według biegłych Marceli C. obwinia innych za swoje porażki. Uznawał rodziców i młodszego brata za osoby odpowiedzialne za jego niepowodzenia oraz miał wyimaginowane poczucie krzywdy z ich strony. 

 

Wymierzył najwyższą karę rodzinie

Marceli C. uważał, że jego tatę, mamę i braciszka powinna spotkać kara, za to, co mu zrobili.

- Motywem jego działania zdaniem biegłych było poczucie wrogości, krzywdy i zemsty na najbliższych - przytacza fragmenty opinii prokurator Orepuk. - Zdaniem biegłych istnieje duże prawdopodobieństwo ponownego zaangażowania się przez niego w agresywne zachowania o charakterze przestępczym.

 

Seryjny morderca?

Co to oznacza? - Z takimi zaburzeniami osobowości istniej wysokie ryzyko, że w przyszłości może on być równie agresywny wobec kolejnych osób - wyjaśnia prokurator Orepuk.  Z opinii wyłania się więc obraz nastoletniego ząbkowiczanina jako seryjnego mordercy!

- Zdaniem biegłych Marceli C. ma skłonność do manipulacji, posługiwania się kłamstwem w celu zdobycia współczucia i zaufania innych osób - mówi Tomasz Orepuk. Ta opinia nie dotyczy w żaden sposób poczytalności Marcelego C.

 

Jest poczytalny

- On jest zbadany przez biegłych lekarzy psychiatrów, miał orzeczoną obserwację sądowo-psychiatryczną i biegli w wydanej opinii stwierdzili, że był w pełni poczytalny w chwili czynu, jest w pełni poczytalny obecnie - mówi prokurator Orepuk. - Najnowsza opinia jest o tyle ważna, a szczególnie to stwierdzenie, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że z uwagi na te swoje cechy osobowościowe może w przyszłości również dochodzić z jego strony do takich agresywnych zachowań, to tu jest dla nas podpowiedź, o jaką karę wnosić. I ewentualnie później dla sądu, jeżeli sąd stwierdzi jego winę i go skarze, to podpowiedź, jaką karę wobec pana Marcelego orzec. Ale tu już wybiegamy w przyszłość, bo najpierw sąd musi stwierdzić jego winę, żeby ewentualnie rozważać co do kary.

 

Co teraz?

- Czekamy na jedną część opinii biegłego z zakresu teleinformatyki i dotyczy to wszystkich elektronicznych nośników danych, których posiadaczem był Marceli C. - mówi prokurator Orepuk. Chodzi o komputer, dwa telefony komórkowe i kilka pendrivów.  Gdy tylko ta opinia nadejdzie, prokuratura będzie kończyć to postępowanie.  - Aktem oskarżenia - uściśla prokurator Orepuk. Kiedy można się go spodziewać? - Mam nadzieję, że to jest kwestia do dwóch miesięcy - mówi Tomasz Orepuk. 

Marceli C. przebywa teraz w areszcie śledczym, gdzie będzie czekał na sprawę sądową i wyrok.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama