Reklama

Reklama

Za 3 miliony stworzą w Ząbkowicach nowe miejsca pracy

Opublikowano: 26 czerwca 2021 07:01
Autor: | Zdjęcie: UM Ząbkowice Śl.

Za 3 miliony stworzą w Ząbkowicach nowe miejsca pracy - Zdjęcie główne

Radni podjęli podczas ostatniej sesji uchwałę wprowadzającą do budżetu gminy i WPF zadanie Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich | foto UM Ząbkowice Śl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za 2 lata będzie gotowy. Co będzie się mieściło w Inkubatorze, który powstanie na ul. Cukrowniczej?

Reklama

Ząbkowice otrzymały na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości ponad 3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminą Miejską Kłodzko i Gminą Ziębice. Czas zakończenia realizacji to marzec 2023 roku.

Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej. Usytuowany będzie obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dedykowanej mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Te dwa obiekty będą współtworzyć miejsce dla rozwoju gospodarczego w naszym regionie.
Inkubator przygotowany będzie pod działalność minimum dziewięciu firm. Wśród pomieszczeń znajdzie się część biurowa, wyposażona w meble oraz sprzęt komputerowy z możliwością skorzystania z infrastruktury informatycznej i Internetu. Dla potrzeb pracowników firm inkubowanych zaplanowane są zaplecza socjalne, aneksy kuchenne, sala dla małego dziecka, sala usługowa wyposażona w profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3D, skanery 3D oraz plotery.

Powstanie także nowoczesna serwerownia oferująca firmom dostęp do serwerów, dysków, UPS oraz posiadająca nowoczesne zabezpieczenia sieci i danych. Ponadto korzystający z inkubatora będą mieć możliwość przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń i konferencji dzięki sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, wyposażonej w nowoczesny multimedialny sprzęt oraz 10 laptopów (sala z własnym zapleczem kuchennym z możliwością przygotowania i przechowania drobnego poczęstunku).

Inkubator posiadać będzie także halę magazynową wyposażoną w dwie chłodnie, szafy i półki magazynowe, podzieloną na boksy z mobilnych płyt, co oznacza możliwość dostosowywania powierzchni każdego boksu dla potrzeb danej firmy. Powstanie Inkubatora Przedsiębiorczości zapewni rozwój przedsiębiorstwom oraz dodatkowe miejsca pracy.

 

Ktoś bez skrupułów chciał pozbyć się szczeniaków. Przeżył tylko jeden z nich

Recydywista skopał i okradł niepełnosprawnego mężczyznę

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.