reklama

Za 3 miliony stworzą w Ząbkowicach nowe miejsca pracy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Ząbkowice Śl.

Za 3 miliony stworzą w Ząbkowicach nowe miejsca pracy - Zdjęcie główne

Radni podjęli podczas ostatniej sesji uchwałę wprowadzającą do budżetu gminy i WPF zadanie Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich | foto UM Ząbkowice Śl.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za 2 lata będzie gotowy. Co będzie się mieściło w Inkubatorze, który powstanie na ul. Cukrowniczej?
reklama

Ząbkowice otrzymały na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości ponad 3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminą Miejską Kłodzko i Gminą Ziębice. Czas zakończenia realizacji to marzec 2023 roku.

Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej. Usytuowany będzie obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dedykowanej mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Te dwa obiekty będą współtworzyć miejsce dla rozwoju gospodarczego w naszym regionie.
Inkubator przygotowany będzie pod działalność minimum dziewięciu firm. Wśród pomieszczeń znajdzie się część biurowa, wyposażona w meble oraz sprzęt komputerowy z możliwością skorzystania z infrastruktury informatycznej i Internetu. Dla potrzeb pracowników firm inkubowanych zaplanowane są zaplecza socjalne, aneksy kuchenne, sala dla małego dziecka, sala usługowa wyposażona w profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3D, skanery 3D oraz plotery.

Powstanie także nowoczesna serwerownia oferująca firmom dostęp do serwerów, dysków, UPS oraz posiadająca nowoczesne zabezpieczenia sieci i danych. Ponadto korzystający z inkubatora będą mieć możliwość przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń i konferencji dzięki sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, wyposażonej w nowoczesny multimedialny sprzęt oraz 10 laptopów (sala z własnym zapleczem kuchennym z możliwością przygotowania i przechowania drobnego poczęstunku).

Inkubator posiadać będzie także halę magazynową wyposażoną w dwie chłodnie, szafy i półki magazynowe, podzieloną na boksy z mobilnych płyt, co oznacza możliwość dostosowywania powierzchni każdego boksu dla potrzeb danej firmy. Powstanie Inkubatora Przedsiębiorczości zapewni rozwój przedsiębiorstwom oraz dodatkowe miejsca pracy.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama