reklama

Wymienią 2004 stare lampy uliczne na terenie całej gminy Ziębice

Opublikowano:
Autor:

Wymienią 2004 stare lampy uliczne na terenie całej gminy Ziębice - Zdjęcie główne

Gmina Ziębice jest jedną z nielicznych, które założyły wymianę oświetlenia również w obrębie starego miasta.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Ziębice ogłosiła przetarg na wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne.
reklama

Do wymiany przewidziano 2004 stare lampy uliczne na terenie całej gminy Ziębice. Nieefektywne i energochłonne oświetlenie zostanie zastąpione oprawami LED z systemami sterowania. Do wymiany przewidziano także stare słupy i wysięgniki.
 
- Gmina Ziębice jest jedną z nielicznych, które założyły wymianę oświetlenia również w obrębie starego miasta. To przysporzyło wiele problemów z uzyskaniem pozytywnej decyzji konserwatora zabytków, ale dzięki dużej pracy wykonanej przez pracowników Urzędu Miejskiego piętrzone przez nadzór konserwatorski problemy zostały pokonane - przyznaje burmistrz Mariusz Szpilarewicz.
 
 
Skąd będą pochodziły środki na wymianę oświetlenia?
 
Pieniądze zostały pozyskane na realizację projektu Ograniczenie niskiej emisji poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne na terenie gminy Ziębice, gminy Ząbkowice Śląskie i gminy Złoty Stok. Projekt będzie realizowany we wszystkich miejscowościach Gminy Ziębice tj: Ziębicach, Biernacicach, Bożnowicach, Brukalicach, Czerńczycach, Dębowcu, Głębokiej, Henrykowie, Jasienicy, Kalinowicach Dolnych, Kalinowicach Górnych, Krzelkowie, Lipie, Lubnowie, Niedźwiedniku, Niedźwiedziu, Nowinie, Nowym Dworze, Osinie Małej, Osinie Wielkiej, Pomianowie Dolnym, Raczycach, Rososznicy, Skalicach, Służejowie, Starczówku, Wadochowicach, Wigańcicach i Witostowicach.
Gmina Ziębice pozyskała na ten cel częściowe dofinansowanie w kwocie 4.242.729,75 zł.
 
 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama