reklama

Ponad 2 miliony złotych na budowę Centrum Słowa w Henrykowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ponad 2 miliony złotych na budowę Centrum Słowa w Henrykowie - Zdjęcie główne

foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstanie nowoczesna, multimedialna filia Biblioteki Publicznej w Henrykowie, która stanie się Centrum Słowa i miejscem aktywności społecznej.
reklama

 
Ziębickie Centrum Kultury otrzymało ponad 2 mln zł na budowę filii Biblioteki Publicznej w Ziębicach.
- W tej kadencji wiele zrobiliśmy wspólnie z Radą Miejską w Ziębicach dla podniesienia rangi Henrykowa. Powołaliśmy Park Kulturowy, pracujemy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim nad umieszczeniem Klasztoru Henrykowskiego na liście Pomników Historii, pracujemy nad zmianą planu zagospodarowania, aby pozyskać obiekty i nowe tereny dla gminy, wspieramy henrykowską straż i szkołę, inwestujemy w infrastrukturę miejscowości, a teraz pojawia się kolejna szansa dla miejscowości kojarzonej z Księgą henrykowską - mówi burmistrz Mariusz Szpilarewicz.
Projekt „Centrum Słowa w Henrykowie – budowa filii Biblioteki Publicznej w Ziębicach” zakłada wykorzystanie potencjału historycznego, kulturowego i turystycznego Henrykowa, poprzez budowę nowoczesnej, multimedialnej i dostosowanej do współczesnych standardów i potrzeb odbiorców, w tym osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami - filii Biblioteki Publicznej w Henrykowie, która stanie się Centrum Słowa i miejscem aktywności społecznej.
 
Filia biblioteczna oprócz animowania czytelnictwa i organizacji życia kulturalnego wśród lokalnej społeczności - pełnić będzie także funkcję interaktywnego „Centrum Słowa” – oscylującego wokół Księgi Henrykowskiej i zapisanego w niej pierwszego zdania w języku polskim, przez co stanie się miejscem kultywowania pamięci i świadectwa regionu oraz atrakcją dla turystów i gości odwiedzających Henryków.
 
 
Złożony wniosek zajął 2. miejsce w Polsce. ZCK otrzymało również dofinansowanie jako jedyna instytucja w powiecie. Autorem projektu jest Wiktor Ochał, a jego realizatorem będzie Ziębickie Centrum Kultury.
 
 
 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama