reklama

Wracają widzenia w kłodzkim Zakładzie Karnym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Wracają widzenia w kłodzkim Zakładzie Karnym - Zdjęcie główne

Od początku czerwca więźniowie będą mieli możliwość spotykania się z rodzinami | foto Redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przywrócone zostają widzenia w Zakładzie Karnym w Kłodzku. Jak będą wyglądały?
reklama

 

Kłodzko. 1 czerwca przywrócone zostają widzenia w Zakładzie Karnym w Kłodzku. Widzenia będą możliwe, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego, raz w miesiącu przez 60 minut. Dotyczy to skazanych odbywających karę zarówno w zakładzie karnym typu zamkniętego, jak i półotwartego. Zasada ta dotyczy również tymczasowo aresztowanych.

Osoby odwiedzające oraz osadzeni, w trakcie widzenia, będą musieli mieć założoną maseczkę oraz dezynfekować ręce. Widzenia odbywać się będą w salach widzeń oraz na stanowiskach do realizacji widzeń w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt z osobą odwiedzającą. W widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba dorosła (pełnoletnia) - najbliższa (małżonkowie, wstępni, zstępni, rodzeństwo).

Wejście po umówieniu

Wejście na teren jednostki będzie się odbywało po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski: w indywidualnych i uzasadnionych przypadkach za zgodą dyrektora jednostki możliwe będzie udzielenie widzenia z inną osobą. Obowiązywać będzie system mailowego lub telefonicznego umawiania uprawnionych do widzenia osób, ustalenie dnia i godziny telefonicznie pod numerem 74 865 18 69 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: widzenia_zkklodzko@sw.gov.pl, w dni robocze w godzinach 7.30-15.00, najpóźniej jeden dzień przed planowanym widzeniem. Realizacja widzenia uzależniona będzie od wyrażenia zgody przez osadzonego. Brak zgody skutkować będzie nie udzieleniem widzenia. Nie będą udzielane widzenia w formie nagród i ulg (tj. widzenia w oddzielnym pomieszczeniu oraz widzenia w oddzielnym pomieszczeniu bez osoby dozorującej). Widzenia nie będą udzielane osadzonym przebywającym w celach przejściowych (do 14 dni) i pozostających w kwarantannie. Osadzonym nie będzie się zezwalać na przynoszenie jakichkolwiek rzeczy na widzenie np. upominków, z wyjątkiem środków ochrony osobistej (maseczka ochronna, rękawiczki). W trakcie trwania widzeń kantyna oraz kącik zabaw dla dzieci będą zamknięte, a ich wyposażenie zabezpieczone.

Widzenia udzielane będą w kompleksie 788 (ul. Bohaterów Getta 16), na 7 wydzielonych stanowiskach. Od 1 lipca po dokonaniu analizy epidemiologicznej, planowane jest zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w widzeniu z uwzględnieniem osób niepełnoletnich.

 

 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama