Reklama

Reklama

Węgiel z krainy kangurów

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dopłata do węgla nie starczy nawet na tonę, to już wszyscy wiedzą. A czy wiedzą, skąd pochodzi węgiel na naszych skupach?

Reklama

Na dodatek węglowy czekają mieszkańcy, którzy w sierpniu złożyli wnioski. Ale nie tylko oni.

- Czekamy na pieniądze - usłyszeliśmy w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich na pytanie, czy wyszły już pierwsze wypłaty. 

Wnioski o dodatek węglowy przyjmowane są od środy, 17 sierpnia. Teoretycznie obowiązuje 30-dniowy, maksymalnie, termin wypłaty świadczenia. Tymczasem wypłat nie ma. Są one już opóźnione, przynajmniej dla tych, którzy złożyli poprawie wypełnione wnioski w pierwszym terminie.

 

Gdzie są pieniądze?

- Po 19 września pierwsze osoby będą mogły już otrzymywać wsparcie. Teraz uruchomiliśmy proces wypłaty środków dla samorządów - taką deklarację  o wypłacie dodatku węglowego złożył Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska w piątek, 16 września w radiu TOK FM.

Pieniądze na węgiel powinny więc pojawiać się na kontach wnioskujących jeszcze w tym tygodniu. Dodatek ma być wypłacany w pierwszej kolejności tym, którzy złożyli wniosek w pierwszym terminie, czyli 17 sierpnia i zaraz po tej dacie. Warunkiem otrzymania 3 tys. zł jest poprawnie złożony wniosek, bez żadnych zastrzeżeń formalnych. Powinien to być wniosek złożony przez jednego przedstawiciela gospodarstwa domowego, a źródło ciepła powinno być zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

 

Gdzie jest węgiel?

Na ząbkowickim składzie węgla w tygodniu nie było tego poszukiwanego surowca.

- Ma być w czwartek, 22 września - powiedziała nam pracownica składu. Węgiel, jaki w czwartek ma przyjechać do Ząbkowic to orzech i ma kosztować 3 tys. 600 zł za tonę.

W kamienieckim składzie węgla czarne złoto leży. Cenne.

- Mamy orzech z Australii, za 3 tys. 400 zł - słyszymy.

Gdzie i do kiedy można składać wnioski o dodatek?
Wnioski można składać osobiście w gminach do 30 listopada, za pomocą poczty lub przez internet (e-PUAP). Mieszkańcy gminy Ząbkowice Śląskie wnioski powinni składać w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki od godz. 7.00 do godz. 18.00, a od wtorku do piątku od godz. 7.00 do godz. 15.00. Wszelkie informacje można uzyskać w pokoju nr 16 i 31. Kontakt telefoniczny: wydział infrastruktury i gospodarki przestrzennej - 74 8 165 364 i 74 6 165 367.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy