reklama

Stoszowice. Tymczasowa wójtowa: Tempa nie zwolnię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Stoszowice. Tymczasowa wójtowa: Tempa nie zwolnię - Zdjęcie główne

Katarzyna Ruszkowska ponad dekadę była skarbnikiem gminy Stoszowice

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Katarzyna Ruszkowska została mianowana komisarzem gminy Stoszowice. To znaczy, że przejęła wszystkie obowiązki Pawła Gancarza, który jest teraz wiceministrem infrastruktury.
reklama

Skarbniczka gminy Stoszowice, jak przewidywaliśmy, została wyznaczona przez premiera Donalda Tuska na komisarza gminy Stoszowice. 45-latka pełnieni funkcję wójta gminy od poniedziałku, 15 stycznia. Katarzyna Ruszkowska będzie władała gminą do wyborów samorządowych zaplanowanych na niedzielę, 7 kwietnia.

Tempa nie zwolnię... w budżecie zostały zaplanowane inwestycje, które podniosą komfort czy też bezpieczeństwo mieszkańców - mówi nam. - Priorytetem jest utworzenie żłobka i modernizacja przedszkola publicznego w Przedborowej. Czekają na to aktywne mamy - dodaje.

Pomimo tego, że wzdłuż największych miejscowości gminy to Dolnosląska Służba Dróg i Kolei zawiaduje główną drogą, to władze gminy Stoszowice postanowiły, przy współpracy z DSDiK, wybudować chodnik od ośrodka zdrowia do drogi powiatowej na Jemną, jak również przebudować ul. Witosa, tak aby piesi czy rowerzyści mogli czuć się bezpiecznie idąc m.in. do Dino.

W styczniu ogłaszam przetarg na wykonanie dokumentacji na budowę kanalizacji i wodociągu i chodnika Budzów-Stoszowice. To konieczność, aby sięgnąć po środki z budżetu Unii. Planuję również wykonanie dokumentacji na budowę nowej siedziby OSP w Stoszowicach. Wczoraj został ogłoszony przetarg na przebudowę drogi w Lutomierzu. Dużą inwestycją będzie również modernizacja oświetlenia, ale także chciałabym wykonać projekt budowy oświetlenia tam, gdzie mieszkańcy wskazują na konieczność doświetlenia ulic czy placów - wymienia Ruszkowska. 

Za najważniejsze wyzwanie i cel stawia sobie spowodowanie, aby gmina nie była wykluczona komunikacyjnie. 

To problem każdej małej, rozległej gminy. Pierwszy krok to audyt i master plan. Czekam również na ocenę złożonego wniosku o termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli zmodernizować świetlicę w Przedborowej, Stoszowicach, Lutomierzu oraz remizę w Lutomierzu. W tym roku czeka nas również przebudowa drogi w Srebrnej Górze oraz powiatówki w Grodziszczu - mówi pani komisarz. 

Jej urzędnicy przygotowują kolejne dokumentacje i wnioski na termomodernizację szkoły w Grodziszczu i Budzowie, jak również budowę boiska wielofunkcyjnego w Stoszowicach, modernizację basenu czy budowę farmy fotowoltaicznej.

Jesteśmy w trakcie rejestracji powołanej spółdzielni energetycznej - tłumaczy Ruszkowska. To są duże projekty, natomiast na bieżąco będę rozwiązywać te mniejsze, o które zabiegają mieszkańcy - dodaje.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama