reklama

Sołectwo Stolec widziane z kosmosu. Prima Aprilis?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Gmina Ząbkowice Śląskie

Sołectwo Stolec widziane z kosmosu. Prima Aprilis? - Zdjęcie główne

Musimy przyznać, że gmina Ząbkowice Śląskie postawiła wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o primaaprilisowe żarty. | foto Fb - Gmina Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościGmina Ząbkowice Śląskie: Kwietniowy poranek przywitał nas zimową aurą oraz wiadomością "Sołectwo Stolec na ustach całego świata" - informuje Gmina Ząbkowice Śląskie. O ile pogoda nie jest żartem, to jednak sensacyjna informacja chyba już tak. Udane Prima Aprilis?
reklama

Kilka minut przed godz. 7:00 w mediach społecznościowych pojawiła się informacja opublikowana przez gminę Ząbkowice Śląskie: 

Kilka godzin temu Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – agencja rządu Stanów Zjednoczonych (NASA) podała sensacyjną informację, że stadion w Stolcu jest obecnie jedynym świetlnym obiektem widzianym z kosmosu.
Przypominamy, że w dzień widać Mur Chiński, a w nocy wspomniany nasz obiekt sportowy.

Dalej możemy przeczytać, że Polski Związek Piłki Nożnej w trybie natychmiastowym zapowiedział konferencję prasową. Będą na niej obecni przedstawiciele UEFA, którzy już zapowiedzieli organizację meczów półfinałowych Ligi Mistrzów na sezon 2022/2023.

Musimy przyznać, że gmina Ząbkowice Śląskie postawiła wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o primaaprilisowe żarty.

Skąd wzięło się Prima Aprilis?

Odpowiedź na pytanie "Skąd wzięło się Prima Aprilis?" nie jest oczywista. Jest na ten temat kilka teorii. Święto wywodzi się najprawdopodobniej z jednego z kwietniowych świąt rzymskich. Według jednaj z teorii dzień żartów wywodzi się z uroczystości Cerealiów obchodzonej 19 kwietnia, podczas której proszono boginię urodzaju, Cererę, o prima aprilis, czyli urodzajny kwiecień. Według innej - ze święta na cześć bożka śmiechu i wesołości, przypadającego na 1 kwietnia, kiedy Rzymianie obchodzili Nowy Rok.

Prima Aprilis zaczął być popularny w późnym średniowieczu. Do Polski prima aprilis zawitał w 16 wieku. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama