reklama

S8. Czy ekspresówka zakończy swój bieg w Bardzie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

S8. Czy ekspresówka zakończy swój bieg w Bardzie? - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogowcy ogłosili przetarg na budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku Bardo-Ząbkowice Śląskie. Ma zostać rozstrzygnięty do końca grudnia. GDDKiA opublikowała też wizualizację przebiegu ekspresówki pomiędzy Bardem a Ząbkowicami.
reklama

Odcinek Bardo-Ząbkowice ma mieć długości ok. 14 km. Powstaną tam dwa węzły drogowe: Ząbkowice Śląskie Wschód na połączeniu z drogą wojewódzką nr 385 oraz Bardo na połączeniu z obecną DK8.  Wybudowanych zostanie pięć mostów, w tym cztery pełniące również funkcje przejść dla zwierząt, siedem wiaduktów nad drogą ekspresową oraz wiadukt nad linią kolejową.

To już czwarty odcinek dolnośląskiej S8, który jest w fazie przetargu. Wciąż niepewny jest los odcinak Bardo-Kłodzko. Dotychczas nie zdecydowano nawet którędy będzie on przebiegał. Ten odcinak, przez Góry Bardzkie, od wielu miesięcy jest traktowany po macoszemu. Drogowcy z GDDKiA nie złożyli nawet wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Prace są wciąż na etapie projektowanie przebiegu nowej ekspresówki. Drogowcy twierdzą, że wybór wariantu przebiegu drogi zostanie wybrany po przeanalizowaniu połączenia go z planowaną obwodnicą Złotego Stoku. Tym argumentem zasłaniają się od roku. 

Być może teraz, po zmianie ekipy rządzącej coś w tej materii przyspieszy, zwłaszcza że w Sejmie powstał parlamentarny zespół, który ma nadzorować i pilnować wszystkich większych inwestycji na Dolnym Śląsku, w tym drogowych tj. rozbudowy autostrady A4 Wrocław-Legnica oraz budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław - Kłodzko. Utworzyli go posłowie Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni, PSL-u i Lewicy. Zespół liczy 22 posłów i 7 senatorów, a jego szefem został Michał Jaros, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku. Wśród członków są m.in. posłowie z okręgu wałbrzyskiego: Monika Wielichowska, Sylwia Bielawska, Aleksandra Leo, Marek Chmielewski, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Mrzygłocka.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama