reklama

Ratownicy potrzebują pomocy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Ratownicy potrzebują pomocy - Zdjęcie główne

Siedziba ząbkowickiego pogotowia. | foto Karolina Marcińczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od marca, czyli od początku epidemii, ząbkowickie pogotowie wydało na walkę z koronawirusem 260 tys. zł. To ogromna kwota, jak na taką jednostkę. Teraz trzeba będzie kupić dodatkowe urządzenie do odkażania karetek.
reklama

 

- Już zdarza się, że karetki czekają w kolejce na odkażanie, nie możemy sobie na to pozwolić - mówi Beata Gil, dyrektor SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich.

 

Ostatnio Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich przekazało na rzecz SP ZOZ Pomoc Doraźna 125 szt. kombinezonów ochronnych. Kosztowały one 10 tys. zł. Jak podkreślają powiatowi urzędnicy, jest to kolejna pomoc przekazana ząbkowickim medykom. Zakupione kombinezony zabezpieczą ratowników podczas niesienia pomocy mieszkańcom i poszkodowanym w wypadkach w tym trudnym okresie.

 

Zapytaliśmy też włodarzy naszych gmin, czy będą wspomagać pogotowie.

 

- Gmina Kamieniec Ząbkowicki przekazała w formie umowy dotację celową w kwocie 10.000,00 zł oraz przesłała 500 maseczek. Na dzień dzisiejszy Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki deklaruje przekazanie kolejnych 500 sztuk maseczek materiałowych - odpowiedział nam Benedykt Wołoszczuk, kierownik referatu planowania i rozwoju kamienieckiego urzędu.

 

Ząbkowickie pogotowie apeluje

 

Możesz wpłacić na konto SP ZOZ Pomoc Doraźna dowolną kwotę - jego numer to 96 9533 0004 2001 0009 9453 0001. W tytule przelewu należy wpisać: „na zakup sprzętu ochrony osobistej lub preparatów do dezynfekcji”.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama