Reklama

Reklama

Ratownicy potrzebują pomocy

Opublikowano: 24 listopada 2020 11:46
Autor: Karolina Marcińczyk | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Od marca, czyli od początku epidemii, ząbkowickie pogotowie wydało na walkę z koronawirusem 260 tys. zł. To ogromna kwota, jak na taką jednostkę. Teraz trzeba będzie kupić dodatkowe urządzenie do odkażania karetek.

Reklama

 

- Już zdarza się, że karetki czekają w kolejce na odkażanie, nie możemy sobie na to pozwolić - mówi Beata Gil, dyrektor SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich.

 

Ostatnio Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich przekazało na rzecz SP ZOZ Pomoc Doraźna 125 szt. kombinezonów ochronnych. Kosztowały one 10 tys. zł. Jak podkreślają powiatowi urzędnicy, jest to kolejna pomoc przekazana ząbkowickim medykom. Zakupione kombinezony zabezpieczą ratowników podczas niesienia pomocy mieszkańcom i poszkodowanym w wypadkach w tym trudnym okresie.

 

Zapytaliśmy też włodarzy naszych gmin, czy będą wspomagać pogotowie.

 

- Gmina Kamieniec Ząbkowicki przekazała w formie umowy dotację celową w kwocie 10.000,00 zł oraz przesłała 500 maseczek. Na dzień dzisiejszy Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki deklaruje przekazanie kolejnych 500 sztuk maseczek materiałowych - odpowiedział nam Benedykt Wołoszczuk, kierownik referatu planowania i rozwoju kamienieckiego urzędu.

 

Ząbkowickie pogotowie apeluje

 

Możesz wpłacić na konto SP ZOZ Pomoc Doraźna dowolną kwotę - jego numer to 96 9533 0004 2001 0009 9453 0001. W tytule przelewu należy wpisać: „na zakup sprzętu ochrony osobistej lub preparatów do dezynfekcji”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.