reklama

Bardo. Radny Łukasz Z. skazany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gazeta Ząbkowicka

Bardo. Radny Łukasz Z. skazany - Zdjęcie główne

„Gazeta Ząbkowicka” o sprawie radnego Łukasza Z. pisała 2 marca 2023 r. | foto Gazeta Ząbkowicka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Groziło mu do 5 lat więzienia, dostał 3 miesiące w zawieszeniu na 2 lata. Radny z Barda Łukasz Z. ponownie ukarany za jazdę po pijaku.
reklama

Jak pisaliśmy na początku marca, radny z Barda Łukasz Z. stracił prawo jazdy za prowadzenie po alkoholu. Mimo to w wigilię Bożego Narodzenia w 2022 r. znów wsiadł za kółko i został zatrzymany.

Mężczyzna zatrzymany za kierownicą Fiata Stilo miał niecałe pól promila alkoholu, odpowie więc za wykroczenie. Jednak to nie wszystko co miał na sumieniu mieszkaniec powiatu ząbkowickiego - mówi aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek. - Okazało się, ze 40-latek ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 36 miesięcy. Za złamanie zakazu sądowego, co jest przestępstwem, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia - dodała.

Prawko Łukasz Z. stracił w zeszłym roku.

Wyrokiem Sądu Rejonowego w  Ząbkowicach Śląskich z dnia 24 sierpnia 2022 r. Ł. Z. uznano za winnego popełnienia tego, że  14 kwietnia 2022 r. prowadził pojazd mechaniczny znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. przestępstwa art. 178 a § 1 kodeksu karnego, za które wymierzono grzywnę 100 stawek po 20 złotych  (2 tys. zł) oraz orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata, orzeczono 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz 240 zł kosztów sądowych - mówi nam sędzia Marzena Rusin-Gielniewska.

W czwartek, 25 maja zapadł kolejny wyrok - w sprawie jazdy po pijaku 24 grudnia 2022 r.

Oskarżonego Łukasza Z. uznaje się za winnego popełnienia zarzucanego czynu - stwierdził sędzia Daniel Masełko.

Sędzia wymierzył radnemu karę trzech miesięcy pozbawienia wolności i warunkowo zawiesił ją na okres próby 2 lat. Orzekł także środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.

Łukasz Z. do bardzkiej rady miejskiej wszedł z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Szansa dla Gminy burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Z kodeksu wyborczego wynika, że kandydatem na radnego czy wójta nie może być m.in. osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Czyli: radny traci mandat po tym, jak pójdzie siedzieć.

***
Napisz do autora: k.marcinczyk@gazetazabkowicka.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama