reklama

Przepytujemy kandydatów. Problem imigracji

Opublikowano:
Autor:

Przepytujemy kandydatów. Problem imigracji - Zdjęcie główne

Dziś pytanie o imigrację

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja „Gazety Ząbkowickiej” pyta kandydatki i kandydatów do Sejmu i Senatu pochodzących naszego terenu o interesujące wyborczynie i wyborców kwestie.
reklama

W drugim odcinku „Gazeta Ząbkowicka” pyta:

Cała Europa zmaga się z problemem imigracji. Proszę wyrazić swoje stanowisko w tej kwestii. Jak powinna zachować się Polska?

 

Piotr Jakub Sobieralski  - KW Nowa Lewica

Jako Lewica popieramy pakt migracyjny, ponieważ jest on zwyczajnie korzystny dla Polski. Pakt migracyjny daje możliwość polskiemu rządowi zawnioskowania o wyłączenie nas z systemu relokacji. Polska przecież w ostatnim czasie przyjęła najwięcej uchodźców spośród krajów UE, mowa oczywiście o uchodźcach z Ukrainy.

 

Paweł Gancarz - KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni

Problem imigracji trwa od kilku lat. Państwa Unii Europejskiej dostrzegając problem stworzyły mechanizmy, przepisy, które pozwalają na kontrolę tego procesu. Niestety rząd Polski, pomimo zeszłorocznych doświadczeń na wschodniej granicy nie stworzył procedur związanych z nadzorem ruchu imigrantów, wręcz przeciwnie stworzył mechanizm niekontrolowanego przyjmowania uchodźców za pieniądze, które wpływały do prywatnych kieszeni. Wybudowany mur na granicy z Białorusią pokazał, że ci, którzy chcą normalnego życia mogą liczyć na furtkę w murze jedynie za pieniądze, pozostali nie zostaną wpuszczeni. Na naszych oczach w XXI wieku przyglądamy się handlowi ludzkim towarem. Jest to niedopuszczalne. Rozwiązanie problemu należy rozpocząć od diagnozy przyczyny sytuacji, która doprowadza do wielkiej imigracji ludzi z Azji czy Afryki. Równolegle należy stworzyć procedury kontroli przyznawania wiz czy pozwoleń na pracę obcokrajowcom. Uczmy się na błędach popełnianych przez naszych zachodnich sąsiadów i nie doprowadzajmy do sytuacji, która rozpocznie eskalację nienawiści wobec obcych. Powinien być to priorytet państwa polskiego.

 

 

Joanna Maria Pajkiert - KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Imigracja jest problemem geopolitycznym z którym nie potrafi sobie poradzić większość narodów. Nie ważne co zrobi Polska, kluczowy jest wspólny front działania. Każde życie jest cenne. Pomoc humanitarna i wiele innych możliwości, aby nie pozostać biernym.

 

Patrycja Joanna Wielowska - KW Prawo i Sprawiedliwość

Kryzys imigracyjny z jakim aktualnie zmaga się Europa, jest jedną z najcięższych prób, jakim poddawana była Europa i Unia Europejska. Przede wszystkim należy podkreślić, że to jaką decyzję podejmie Europa i Polska będzie niosło bardzo daleko idące konsekwencje dla naszego, ale przede wszystkim dla kolejnych pokoleń. Myślę, że nie tylko w mojej ocenie bezpieczeństwo naszego społeczeństwa jest najwyższym priorytetem. Każdy zapewne w kwestii imigrantów ma swoje zdanie i z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest referendum, w którym wezmę udział i zachęcam do tego samego wszystkich, którym przyszłość Polski leży na sercu. Idźmy na referendum i zadbajmy o przyszłość naszych dzieci.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama