reklama

Przepytujemy kandydatów. Inflacja

Opublikowano:
Autor:

Przepytujemy kandydatów. Inflacja - Zdjęcie główne

Jak zahamować inflację?

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja „Gazety Ząbkowickiej” pyta kandydatki i kandydatów do Sejmu i Senatu pochodzących naszego terenu o interesujące wyborczynie i wyborców kwestie. Tym razem odpowiedziały tylko kandydatki Koalicji Obywatelskiej. Czyży dla innych temat ten był niewygodny?
reklama

„Gazeta Ząbkowicka” pyta:

Jak zahamować inflację?

 

Monika Wielichowska, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
Inflacja i drożyzna uderza w nas wszystkich i boli każdego z nas. Boli tych, co spłacają kredyty, bo raty kredytów są dużo wyższe. Boli też tych, którzy odkładali sobie na czarną godzinę, na edukację dzieci, na nowe opony do samochodu czy na lekarza. Dziś kładąc się spać nie wiemy, ile warte będą pieniądze, które mamy w portfelu i ile warte będą oszczędności na koncie. Z każdym dniem okazuje się, że tych pieniędzy jest coraz mniej. Z każdym dniem okazuje się, że za oszczędności, które mamy, kupimy dużo mniej niż wczoraj. Okazuje się, że już nie mamy pieniędzy na 4 nowe opony - tylko na dwie. Że musimy jeszcze poczekać i dozbierać pieniądze, żeby wymienić pralkę albo lodówkę. Że w przyszłym roku wakacje będą skromniejsze lub nie pojedziemy na nie wcale. Jedynym ratunkiem dla większości Polek i Polaków, który mógłby uratować ich oszczędności, jest Narodowy Bank Polski. Ale tylko wtedy, gdyby prezes Glapiński myślał o nich, o ludziach, a nie tylko o sobie i PiS-ie. To się jednak nie zdarzy. Prezes Glapiński pogrążony jest w zadowalaniu prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego i dba o swoje oszczędności. A oszczędzać ma z czego. Wielka pensja i 600-tysięczna nagroda nie pozwolą mu odczuć drożyzny i inflacji. Wysoka inflacja to suma błędów rządu PiS i RPP. Powołane do walki z inflacją organy państwa zawiodły. 2024 rok będzie pod tym względem inny, ze względu na efekt bazy nie zobaczymy już dwucyfrowej inflacji, ale jej poziom nadal będzie przekraczał cel inflacyjny NBP. Wiarygodność nowego rządu oraz odblokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy, na który czekają przedsiębiorcy, rolnicy, samorządy, my wszyscy, będą sprzyjać rozwojowi gospodarczemu. Dzięki temu pojawi się większa podaż produktów i usług w gospodarce. Odpowiedzialna polityka nowego rządu pozwoli ograniczyć koszty obsługi długu, dzięki czemu pojawią się środki na inwestycje. Działania te pozwolą obniżać inflację oraz będą sprzyjały wzrostowi gospodarczemu, dlatego uda się uciec z obecnej stagflacji i wrócić na ścieżkę rozwoju gospodarczego.

 

Joanna Maria Pajkiert, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
Kandyduję do Sejmu, bo jako szeregowa posłanka chcę pomagać mieszkańcom swojego regionu. Zahamowaniem inflacji powinien zająć się Rząd i jego ministrowie. Żeby zahamować inflację, trzeba zmienić Rząd.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama