reklama

Pracownicy starostwa w Ząbkowicach chcą 700 zł podwyżki

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy starostwa w Ząbkowicach chcą 700 zł podwyżki - Zdjęcie główne

Starosta Roman Fester jest za podwyżkami dla swoich ludzi

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 38 urzędników podpisało się pod listem do starosty Romana Festera z prośbą o podwyżkę pensji. Chcą dodatkowo 700 zł.
reklama

- Zwracamy się do Pana z uprzejmą prośbą o podjęcie działań w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych - piszą pracownicy.

Prośbę motywują tym, że na rok 2023 zaplanowana jest dwukrotna podwyżka najniższej płacy - w styczniu minimalna ma wynieść 3 tys. 490 zł, a w lipcu ma wzrosnąć do kwoty 3 tys. 600 zł.

- Wynagrodzenie wielu pracowników urzędu, zwłaszcza tych z długoletnim stażem pracy w lipcu 2023 roku osiągnie wysokość najniższej płacy minimalnej. Dlatego też prosimy o podniesienie naszego wynagrodzenia o kwotę 700 zł brutto - argumentują.

 

Niedowartościowani

Urzędnicy z długoletnim stażem czują się niedowartościowani przez brak systematycznych podwyżek o kwotę różnicy, która wynika ze wzrostu rosnącej corocznie najniższej pensji krajowej. 

- Zróżnicowanie wynagrodzeń między pracownikami z długoletnim stażem pracy a pracownikami nowozatrudnionymi jest uczciwym rozwiązaniem w stosunku do każdego urzędnika, który indywidualnie wypracował sobie staż pracy, jednocześnie zyskując wiedzę i doświadczenie do rzetelnego wypełniania swojego zakresu obowiązków - piszą urzędnicy. - Czujemy się pokrzywdzeni naszymi zarobkami, które nie są adekwatne do wykonywanych obowiązków - dodają.

Pracownicy starostwa wskazują też na galopującą inflację.

 

Powinno się dać podwyżkę

Czy podwyżka pensji o 700 zł jest realna?

- Nie odpowiem na to pytanie dzisiaj, bo nie jestem w stanie powiedzieć, jak będziemy bilansować budżet na przyszły rok - mówi starosta Roman Fester. - Oczywiście przy tym, co się dzieje na rynku, inflacji i podwyżek płacy minimalnej, ja bym optował za tym, że powinno się dać większą podwyżkę pracownikom. Z racji tego, że długoletni pracownicy będą tutaj mocno pokrzywdzeni, gdyż płaca minimalna spłaszcza wynagrodzenie najdłużej pracujących pracowników - dodaje.

Starosta przyznaje, że ten problem jest bardzo skomplikowany i złożony. 

- Podzielam wniosek pracowników absolutnie i jak kiedyś wcześniej ostrożniej do tego podchodziłem, tak teraz uważam, że przy tym, co się dzieje na rynku, jak najbardziej trzeba będzie ten problem jak najrozważniej rozwiązać stawiając na to, żeby człowiek tu był na pierwszym miejscu - mówi Fester.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama