reklama

Powiat ząbkowicki. Ptasia grypa za rogiem

Opublikowano:
Autor:

Powiat ząbkowicki. Ptasia grypa za rogiem - Zdjęcie główne

W powiecie nyskim póki co przypadki ptasiej grypy zanotowano u zwierząt dzikich.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie nyskim wystąpiły przypadki ptasiej grypy. Powiatowy lekarz weterynarii apeluje do mieszkańców całej gminy Kamieniec Ząbkowicki, gminy Złoty Stok, gminy Bardo oraz miejscowości Pomianów Dolny w gminie Ziębice.
reklama

W powiecie nyskim póki co przypadki ptasiej grypy zanotowano u zwierząt dzikich. Ale to oznacza, że nasz powiat jest zagrożony. Dlatego Wiesław Kałamaga, powiatowy lekarz weterynarii zaleca przygotować pomieszczenia (kurniki, inne zamknięte obiekty budowlane lub miejsca w gospodarstwie) dla drobiu lub innych ptaków pozwalające na całodobowe utrzymywanie ich w odosobnieniu oraz jak najszybsze, w miarę możliwości, utrzymywanie ptaków bez wypuszczania na zewnątrz. Kolejnym zaleceniem jest karmienie i pojenie drobiu w zamknięciu lub miejscu osłoniętym, które w dostateczny sposób uniemożliwia dostęp dzikiego ptactwa i tym samym zapobiega kontaktowi dzikiego ptactwa z pokarmem i wodą przeznaczoną dla drobiu. Inspektor zaleca również powstrzymanie się od gromadzenia drobiu i innych ptaków żyjących w niewoli na targach, pokazach, wystawach i imprezach kulturalnych.

- W przypadku wystąpienia zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu ząbkowickiego, utrzymywanie drobiu lub innych ptaków w odosobnieniu przez całą dobę, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub w innym zamkniętym miejscu w gospodarstwie stanie się obowiązkiem - podkreśla Wiesław Kałamaga.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama