reklama

Powiat Ząbkowicki. Nowoczesny sprzęt trafi do naszych szkół

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat Ząbkowicki. Nowoczesny sprzęt trafi do naszych szkół - Zdjęcie główne

Szkoły kupią interaktywne monitory dotykowe, laptopy wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki otrzymał 91 tys. zł z budżetu państwa w ramach programu „Aktywna tablica”. Które szkoły dostaną sprzęt?
reklama

W ramach programu szkoły ponadpodstawowe kupią interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali, laptopy wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.

Natomiast do szkoły podstawowej specjalnej zostaną zakupione pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i kompetencji, z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się w tym z dysleksją, dyskalkulią, pomoce do terapii procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z zaburzeniami słuchu, pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji, w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami. Zostaną zakupione również komputery niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii.

Te szkoły otrzymały dofinansowanie:

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śl. – 14.000 zł

Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śl. – 14.000 zł

 Szkoła Branżowa I Stopnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śl. – 14.000 zł

 Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach – 14.000 zł

Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Ząbkowicach Śl. – 35.000 zł

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama