reklama

Ząbkowice Śląskie: Boisko za milion. I co jeszcze?

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Po zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej, gmina przedstawiła plany inwestycyjne, które zostaną zrealizowane w najbliższym czasie. Milion złotych przeznaczone zostanie na budowę boiska. Co jeszcze jest w planach?
reklama

Ząbkowice Śląskie. W  lipcu odbyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy boiska wraz z pełną infrastrukturą sportową - kliknij TUTAJ i przeczytaj. Inwestycja ma kosztować milion złotych. W planach jest budowa budynku wielofunkcyjnego z szeroką infrastrukturą, modernizacja trybun wraz z ich częściowym zadaszeniem oraz budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. 
Gmina Ząbkowice Śląskie: Zmodernizowane place zabaw w Zwróconej i Stolcu

Zmieniamy Gminę Ząbkowice Śląskie dla Ciebie

Pod tym hasłem gmina informuje o planowanych inwestycjach oraz ich szacunkowych kosztach. Najwięcej pieniędzy, bo aż 450 tys. złotych przeznaczone zostanie na remont podwórka  przy ulicy Głowackiego 5. Natomiast za 200 tys. złotych wymienione zostanie ogrzewanie w świetlicy wiejskiej w Brodziszowie. 

150 tys. złotych gmina przeznaczy na rozbudowę monitoringu miejskiego. Nowe kamery znajdą się między innymi w parku. Natomiast za 120 tys. złotych zmodernizowane zostaną przejścia dla pieszych przy ulicach 1 Maja oraz Legnickiej.
Ząbkowice Śląskie: Jak szczepią się nasi mieszkańcy?

Poza tym gmina ma w planach zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej w Braszowicach oraz zakup pieca CO dla Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu. 100 tys. złotych przeznaczone zostanie na przygotowanie projektów przebudowany podwórka przy ul. Traugutta oraz termomodernizacji budynku przy ul. Długiej 2.

XLIX Sesja Rady Miejskiej
Podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej przyjęto cztery uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Braszowice oraz Ząbkowic Śląskich. Ustalono także zasady przyznawania środków finansowych przeznaczonych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej i dokonano zmian w regulaminie dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy.

Rady Miejskiej podjęli również uchwałę dotyczącą wprowadzenia zmiany w budżecie miasta i gminy na rok 2021.
Ząbkowice Śląskie: Rozpoczyna się sezon grzewczy - bądźmy ostrożni

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama