reklama

Powiat Ząbkowicki. Mieszkańcy pomagają policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc KMZG

Powiat Ząbkowicki. Mieszkańcy pomagają policji - Zdjęcie główne

Powiat Ząbkowicki - co zgłaszają mieszkańcy? | foto prt sc KMZG

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ząbkowickiej komendy podsumowali kolejny okres funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku mieszkańcy zgłosili 306 różnego rodzaju nieprawidłowości.
reklama

Powiat Ząbkowicki. 306 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa od początku tego roku pokazuje, że mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w minionym półroczu często korzystali z możliwości komunikacji z policją za pomocą Internetu. 35% zgłoszeń okazało się potwierdzonych i w większości przypadków zostały one wyeliminowane.

Nadal jednak część mieszkańców klika dla żartu chcąc sprawdzić czy narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji
- informuje st.asp. Katarzyna Mazurek

Powiat Ząbkowicki - co zgłaszają mieszkańcy?

Akty wandalizmu, miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu – to sygnały, jakie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazywali mieszkańcy w pierwszej połowie tego roku.

Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do potwierdzenia i wyeliminowania blisko 80 zgłoszeń. Pozostałe podlegają stałym kontrolom i sprawdzeniom
- dodaje policjantka.

Najwięcej potwierdzonych nieprawidłowości dotyczy wykroczeń drogowych - niewłaściwego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej lub ograniczeń tonażowych.

Policjanci również potwierdzili miejsca wskazane jako spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych lub dzikie wysypiska śmieci. Tych ostatnich od początku roku mieszkańcy powiatu ząbkowickiego zaznaczyli na KMZB aż 25.

Policyjny apel

Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji mówi: Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Pamiętajmy jednak, że mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama