reklama

Powiat ząbk. Białkowski, Orczyk i Szpilarewicz - bezkonkurencyjni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powiat ząbk. Białkowski, Orczyk i Szpilarewicz - bezkonkurencyjni - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oni fotel wójta czy burmistrza mają praktycznie w kieszeni. Nikt nie chce z nimi rywalizować o najważniejsze stanowisko w gminie.
reklama

W tych wyborach samorządowych trójka z naszych włodarzy jest bezkonkurencyjna. W wyborach na wójta gminy Ciepłowody wystartował jedynie urzędujący wójt, Łukasz Białkowski (zam. w Jakubowie, wiek: 42 lata, wykształcenie wyższe).

W wyborach na burmistrza Złotego Stoku wystartowała jedynie obecna burmistrzyni - Grażyna Orczyk (zam. w Złotym Stoku, wiek: 53 lata, wykształcenie wyższe).

A w wyborach na burmistrza Ziębic - jedynie urzędujący burmistrz Mariusz Szpilarewicz (zam. w Lubnowie, wiek: 49 lat, wykształcenie wyższe).

To jednak nie znaczy, że głosowania nie będzie. Na karcie do głosowania zostanie umieszczone tylko jedno nazwisko. Aby zostać wójtem lub burmistrzem, kandydat musi uzyskać więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W wyborach nie jest brana pod uwagę frekwencja. W przypadku gdy kandydat nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta lub burmistrza dokonuje rada gminy w tajnym głosowaniu bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady.

 

***

 

Oni mają konkurencję

W czterech gminach naszego powiatu o stanowisko najważniejszej osoby w gminie powalczą po dwie osoby.

W każdym przypadku jest to urzędujący wójt (komisarz) lub burmistrz, a także jego (jej) polityczny oponent.

I tak w wyborach na burmistrza Ząbkowic Śląskich zmierzą się Marcin Orzeszek (zam. w Ząbkowicach Śląskich, wiek: 44 lata, wykształcenie wyższe) i Łukasz Słodyczka (zam. w Ząbkowicach Śląskich, wiek: 33 lata, wykształcenie wyższe).

Kandydaci w wyborach na burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego to Marcin Czerniec (zam. w Kamieńcu Ząbkowickim, wiek: 44 lata, wykształcenie wyższe) oraz Sylwester Kowal (zam. w Kamieńcu Ząbkowickim, wiek: 41 lat, wykształcenie wyższe).

W wyborach na burmistrza Bardo zmierza się Marta Ptasińska (zam. w Bardzie, wiek: 46 lat, wykształcenie wyższe) oraz Krzysztof Żegański (zam. w Bardzie, wiek: 65 lat, wykształcenie wyższe).

A w wyborach na wójta gminy Stoszowice startują Tomasz Krzeszowiec (zam. w Lutomierzu, wiek: 41 lat, wykształcenie wyższe) i Katarzyna Ruszkowska (zam. w Stoszowicach, wiek: 46 lat, wykształcenie wyższe).

 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama