reklama

Porozmawiają z mieszkańcami o budowie obwodnicy Złotego Stoku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Porozmawiają z mieszkańcami o budowie obwodnicy Złotego Stoku - Zdjęcie główne

Przygotowanych zostało siedem możliwych wariantów realizacyjnych, z których trzy przebiegają przez teren gminy Kamieniec Ząbk. | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie przeprowadzać konsultację z mieszkańcami gminy Kamieniec Ząbkowicki.
reklama

W najbliższych miesiącach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie przeprowadzać konsultację z mieszkańcami gminy Kamieniec Ząbkowicki – w szczególności sołectwa Ożary. Konsultacja ma dotyczyć przygotowywanej dokumentacji koncepcyjnej przebudowy drogi krajowej DK46 i budowy obwodnicy Złotego Stoku wraz z wpięciem się do projektowanej drogi ekspresowej S8, na węźle, który będzie znajdować się w gminie Bardo.  

Przygotowanych zostało siedem możliwych wariantów realizacyjnych, z których trzy przebiegają przez teren gminy Kamieniec Ząbk. - Mając na względzie konieczność jak najszerszego poinformowania mieszkańców – w tym właścicieli terenów, przez które przebiegać może w perspektywie droga – przesłane zostaną do mieszkańców sołectwa Ożar ankiety z prośbą o ich wypełnienie - informuje burmistrz Marcin Czerniec.

- Gmina Kamieniec Ząbkowicki wyraża stanowisko, że najbardziej właściwym jest zrealizowanie wariantu W2, czyli samej obwodnicy sąsiedniego miasta. Na odcinku do spięcia nowego przebiegu drogi krajowej 46 z projektowaną drogą ekspresową S8 przedstawione warianty przebiegające przez teren gminy Kamieniec Ząbkowicki muszą być dogodne dla mieszkańców sołectwa Ożar - podkreśla burmisrz Czerniec. - W tym celu powinny umożliwiać wpięcie już istniejących dróg do planowanej obwodnicy i dalej skomunikowanie jej z nową arterią komunikacyjną, jaką ma być droga ekspresowa S8. Powstanie w ten sposób bezpośrednie drogowe połączenie dla mieszkańców gminy Kamieniec Ząbkowicki ze stolicą województwa dolnośląskiego - dodaje.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama