reklama

Pół miliona złotych dostaną szkoły w gminie Ząbkowice Śl.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Pół miliona złotych dostaną szkoły w gminie Ząbkowice Śl. - Zdjęcie główne

Pół miliona złotych trafi do szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości. | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pół miliona złotych dostaną szkoły w gminie Ząbkowice Śl. Jedna ze szkół dostanie wyjątkowo dużo kasy. Która?
reklama

Szkoły w gminie Ząbkowice Śl. otrzymają pół miliona złotych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Przeznaczą je na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

Co szkoły muszą kupić?

Każda szkoła obowiązkowo kupić drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.), mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.) oraz stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Dodatkowo każda szkoła w ramach swojego budżetu zakupi sprzęt wybrany do swoich potrzeb.

Czym jest Program Laboratoria Przyszłości?

To inicjatywa skierowana do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów w obszarze STEAM (To edukacyjne podejście do uczenia się, które wykorzystuje Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu.). W ramach programu szkoły mogą uzyskać wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kto i ile dostanie?

Szkoła Podstawowa nr 1 – 70 tys. zł

Szkoła Podstawowa nr 2 – 74,7 tys. zł

Szkoła Podstawowa nr 1 – 239,7 tys. zł

Szkoła Podstawowa w Zwróconej - 60 tys. zł

Szkoła Podstawowa w Braszowicach – 30 tys. zł

Szkoła Podstawowa w Stolcu – 30 tys. zł

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama