reklama

Pojedziemy Kłodzką i Kamieniecką. Ogromny remont ma się ku końcowi

Opublikowano:
Autor:

Pojedziemy Kłodzką i Kamieniecką. Ogromny remont ma się ku końcowi - Zdjęcie główne

Prace na ul. Kłodzkiej toczą się od jesieni ubiegłego roku

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wreszcie będziemy mogli przejeżdżać całą ul. Kłodzką i całą ul. Kamieniecką. Ogromny remont ma się ku końcowi.
reklama

- Pełna przejezdność na wszystkich przebudowywanych odcinkach pasa drogowego planowana jest na dzień 1 września - mówi nam Maciej Brandys, główny specjalista ds. budownictwa i inwestycji w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich. - Pozostałe roboty konieczne niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia zostaną zakończone w trzecim kwartale 2022 r. - dodaje.

 

 

Było kiepsko

Wcześniej ul. Kamieniecka na odcinku od skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego do skrzyżowania z ul. Kłodzką posiadała liczne ubytki nawierzchni. Stan techniczny chodników oraz kanalizacji burzowej wymagał pilnej przebudowy. Ul. Kłodzka natomiast na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dolnośląską do przebudowanego łącznika drogi wojewódzkiej nr 382 (do posesji nr 14) wymagała przebudowy z uwagi na stan techniczny nawierzchni jezdni, chodników, poboczy i kanalizacji burzowej. Do tego do zrobienia były prace naprawcze i konserwatorskie na zabytkowym moście św. Jana.

W postępowaniu przetargowym za najkorzystniejszą uznano i wybrano ofertę złożoną przez firmę Eurovia Polska SA z Kobierzyc, która zaoferowała się, że remont zrobi za 7 mln. 95 tys. zł. W przetargu brała udział jeszcze jedna firma - Berger Bau Polska sp. z o.o., która jednak wyceniła swoje prace na aż 8 mln. 948 tys. zł.  W połowie listopada 2021 r. ruszył remont tych dwóch ważnych w Ząbkowicach ulic. Prace zostały podzielone na 3 etapy: odcinek ulicy Kamienieckiej od skrzyżowania z ulicą Bolesława Chrobrego do skrzyżowania z ulicą Kłodzką; odcinek ulicy Kłodzkiej od wulkanizacji do skrzyżowania z ulicą Kamieniecką; odcinek ulicy Kłodzkiej od skrzyżowania z ulicą Kamieniecką do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej i Dolnośląską. 

 

 

Niespełna rok

Eurovia na remont miała 10 miesięcy. I mimo przeciwności losu, w terminie się mieści.

Podczas prac budowlanych na ul. Kłodzkiej naprzeciw Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich odkryto tzw. Bramę Kłodzką. To cenny zabytek, pochodzący z pierwszej połowy XVI w. Brama Kłodzka była jedną z czterech bram wjazdowych do miasta. Pozostałe to Wrocławska, Srebrnogórska i Ziębicka. Wpisane były one w mury miejskiej i stanowią ich najstarszą część. W szyi bramnej zbierała się też biedota żebrząca, córy Koryntu, które generalnie stacjonowały wokół murów miejskich, na tzw. okólnicach, stanowiących drogi dookoła miasta wzdłuż murów.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama