reklama

Pijak w noworudzkim areszcie jedzenia nie dostanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pijak w noworudzkim areszcie jedzenia nie dostanie - Zdjęcie główne

Niektórzy w areszcie mają jak w domu: ciepło, na głowę nie pada i pełne wyżywienie zapewnione

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPijak, który trzeźwieje w noworudzkim areszcie, do którego trafiają zatrzymani z powiatu ząbkowickiego, jedzenia nie dostanie. Co najwyżej może pić i tu do wyboru ma wodę, herbatę lub kawę. Dlaczego ci, którzy trzeźwieją za kratami, muszą robić to na głodniaka?
reklama

Osobom zatrzymanym do wytrzeźwienia nie przysługują żadne posiłki w postaci śniadania, obiadu czy kolacji. Ci zatrzymani mają do dyspozycji tylko i wyłącznie płyny: wodę, herbatę lub kawę. O ile o nie poproszą. 

- Takie są przepisy. Oni mają wytrzeźwieć. Nie możemy podawać takim osobom posiłków z racji tego, że nie mamy obsługi lekarskiej. Ta zatrzymana osoba jest nietrzeźwa, a są różne stany nietrzeźwości. Mogłoby dojść np. do jakiegoś zadławienia itp. - wyjaśnia Arkadiusz Michalski, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. 

 

Pijacy nie, pozostali tak

W areszcie tylko pijacy nie dostaną jedzenia. Wszyscy ci, którzy zostali zatrzymani do wyjaśnienia mają podawane posiłki. Jedzenie do aresztu od kilku lat dostarczają pracownicy baru mlecznego z ul. Armii Krajowej w Nowej Rudzie. Wiedząc ilu jest zatrzymanych do wyjaśnienia policjanci dzwonią i zamawiają np. 5 zestawów śniadań, obiadów i kolacji.

- Bywa też tak, że zamawiamy konkretną liczbę posiłków, a np. zatrzymany zje śniadanie, po którym przyjeżdżają po niego policjanci i zabierają go przed obiadem. I obiad wówczas zostaje. W takich sytuacjach robimy tak, że jak przykładowo wychodzi ktoś, kto był zatrzymany do wytrzeźwienia i jest już trzeźwy to proponujemy mu obiad, czy kanapki. Po to, żeby nie wyrzucać jedzenia – tłumaczy policjant. 

A posiłki serwowane w areszcie są niczego sobie. Na śniadanie i kolacje zawsze są kanapki np. z serem czy wędliną. Na obiad zupa i drugie danie: ziemniaki, kluski, kasza, zawsze mięso i trzy rodzaje surówek. Nie brakuje też kawy i herbaty. Za wszystko płaci policja ze swojego budżetu, choć jak przyznaje komendant nie są to duże pieniądze. 

 

Jedni płacą, inni nie

Osoba zatrzymana do wyjaśnienia w areszcie przebywa maksymalnie 48 godzin, chyba, że o przedłużeniu pobytu za kratami zdecyduje prokurator lub sędzia. Co ciekawe, zgodnie z przepisami pijak zatrzymany do wytrzeźwienia, wychodząc z aresztu płaci za pobyt w nim 170 zł. Z kolei osoba zatrzymana do wyjaśnienia siedzi i je za kratami za free, a wychodząc nie płaci nic. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama