Paweł Kowalczyk z Krzywą Wieżą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kovalczyk.eu

Paweł Kowalczyk z Krzywą Wieżą - Zdjęcie główne

Kovalczyk to piosenkarz, autor piosenek i producent muzyczny. | foto kovalczyk.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bez gali w Ząbkowickim Ośrodku Kultury, ale Ząbkowickie Krzywe Wieże udało się wręczyć.

- Zaprosiliśmy do urzędu Laureatów i Wyróżnionych w poszczególnych kategoriach w odstępach czasowych - mówią ząbkowiccy urzędnicy. - Z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa burmistrz Marcin Orzeszek wręczył statuetki w kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Kultura i Sztuka, Uczeń na Medal, Nauczyciel na Medal, Sport i Kultura Fizyczna oraz Działalność Społeczna.

 

Statuetkę w kategorii Ząbkowiczanin Roku 2019 otrzymał Paweł Kowalczyk, który nie mógł jej odebrać osobiście. Kowalczyk, a raczej Kovalczyk - jak teraz tytułuje się artysta - to piosenkarz, autor piosenek i producent muzyczny. Sławę zyskał, gdy uczestniczył w finale trzeciej edycji programu „Idol”. W 2019 r. nagrał płytę „Piosenki Mistrza” ze swoimi aranżacjami utworów Grzegorza Cichockiego. 

 

Przedsiębiorcą Roku została firma Baud Polska sp. z o.o., która jest częścią francuskiej grupy Baud Industries. W Ząbkowicach Śląskich przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność 2007 r. przy ul. Waryńskiego, a w 2019 r. działalność zainaugurował nowy zakład produkcyjny firmy przy ul. Kamienieckiej. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały firmy Imposyt i NP Domino.

 

W kategorii Kultura i Sztuka triumfował Zespół Instrumentalny Plast Band, który powstał w 1975 r. Założycielami grupy byli Mirek „Słoń” Kreśniaków oraz Jacek Kubański. W 2019 r. formacja w stałym już składzie: Jacek Kubański, Mirek Kreśniaków, Andrzej Mazur, Wojtek Kolak, Piotr Kanarek oraz Paweł Chudzikowski wystąpiła na XIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Prudniku. Promują Ząbkowice Śląskie od wielu lat. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Zbigniew Wolf oraz Wiktoria i Adam Bartkiewicz.

 

Szkoła Tańca Hanna Zielińska wygrała w kategorii Sport i Kultura Fizyczna. Działa ona w Ząbkowicach Śląskich już od 11 lat, szkoląc aktualnie kilkuset adeptów tańca towarzyskiego. W 2019 r. kilkunastu uczniów szkoły zajęło miejsca na podiach ogólnopolskich turniejów tańca. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali AS Orzeł Ząbkowice Śląskie oraz Adrian Słoninka.

 

Uczniem na Medal został Witold Podraza z Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. Za swoje wyniki był on wyróżniony Nagrodą Zarządu Powiatu Ząbkowickiego, a w ubiegłym roku otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Zdobył tytuł finalisty XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a w trzyosobowej reprezentacji LO zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Turbolandeskunde, zdobywając tytuł wicemistrzów Dolnego Śląska. W kategorii tej zostali wyróżnieni Dominika Ziomek i Hubert Mączka.

 

Nauczycielką na Medal została Elżbieta Hudy, która uczy języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich. Jest także organizatorem Dnia Czystego Powietrza oraz współzałożycielką Ząbkowickiego Alarmu Smogowego. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Krzysztof Bobrowski i Elżbieta Tkaczyńska.

 

Za Działalność Społeczną nagrodzony został MotoFrankenstein - klub motocyklowy z Ząbkowic Śląskich, który w swoich szeregach skupia miłośników jazdy motocyklami jedno i wielośladowymi. Organizuje on i uczestniczy bardzo czynnie w akcjach charytatywnych, które ratują życie i zdrowie potrzebującym. W 2019 r. MotoFrankenstein zorganizował po raz jedenasty Potworny Zlot Motocyklowy w Ząbkowicach Śląskich. Był też organizatorem ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi Motoserce. Organizował te akcje w Ząbkowicach Śląskich i całym powiecie ząbkowickim. W tej kategorii wyróżnieni zostali Młodzieżowa Rada Miejska w Ząbkowicach Śląskich i wieDZA112.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE