reklama

Oni wybudują inkubator w Ząbkowicach Śląskich

Opublikowano:
Autor:

Oni wybudują inkubator w Ząbkowicach Śląskich - Zdjęcie główne

Inkubator powstanie obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inkubator Przedsiębiorczości w Ząbkowicach wybuduje konsorcjum firm ze Śląska.
reklama

Urzędnicy miejscy rozstrzygnęli przetarg na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Wygrało konsorcjum firm PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca i PW Pasek Sp. j. z Będzina. Będą one miały za zdanie wzniesienie budynku biurowo-usługowo-magazynowego wraz z urządzeniami infrastruktury technicznej.

 

Najpierw przygotują

Wykonawcy będą musieli wykonać roboty przygotowawcze, wyciąć drzewa i oczyścić terenu z zakrzaczeń, a także utwardzić teren kostką brukową betonową, wykonać miejsca postojowe z płyt ażurowych oraz wykonać nowe tereny zielone z nasadzeniami. Ich zadaniem będzie również wykonanie drogi dojazdowej z kostki betonowej.

Budynek inkubatora będzie ma mieć konstrukcję mieszaną - żelbetową i murowaną. Część magazynowa będzie miała konstrukcję nośną stalową w postaci ram jednonawowych. Na dachu części południowo-zachodniej planuje się instalację fotowoltaiczną. 

Inkubator przygotowany będzie pod działalność minimum 9 firm. Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej, obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Firmy będą mogły korzystać z usług inkubatora w dwóch formach: w trybie rezydenckim (przedsiębiorstwo wynajmuje powierzchnie i korzysta z pakietu usług) i nierezydenckim (firma nie wynajmuje powierzchni, lecz korzysta z infrastruktury i oferty).

 

Nowe miejsca pracy

- Efektem działalności inkubatora będą kolejne miejsca pracy i nowe firmy. Niewątpliwie jest to kolejny krok do wzmocnienia potencjału gospodarczego naszej gminy - mówi burmistrz Marcin Orzeszek. 

Planowane otwarcie inkubatora to 2023 rok.

 

Charakterystyczne parametry obiektu:
> powierzchnia zabudowy 790,91 m kw.
> powierzchnia użytkowa 946,40 m kw. w tym:
- powierzchnia użytkowa części magazynowej 237,40 m kw.
- powierzchnia użytkowa części biurowo-usługowej 586,00 m kw.
- powierzchnia użytkowa tarasu 123,00 m kw.
Do postępowania przetargowego przystąpiły konsorcjum z liderem PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca oraz Intero Sp. z o.o. z Wrocławia. Pierwszy z wykonawców zaoferował się, że wybuduje inkubator za 6 mln. 280 tys. zł, a drugi - za 10 mln. 176 tys. 313 zł.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama