reklama

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB/KPRM/zrzut ekranu

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia - Zdjęcie główne

Minister Zdrowia podkreślił, że mniej zachorowanie przekłada się na sytuację w szpitalach | foto FB/KPRM/zrzut ekranu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia. Jakie ograniczenia nas czekają i ile potrwają?
reklama

Od kilku dni widać mniejszą liczbę zakażeń, pomimo to sytuacja w szpitalach nadal jest bardzo trudna. To właśnie dlatego dziś podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego zapadła decyzja o tym, że obowiązujące obecnie obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia.

Obecnie w szpitalach zajętych jest 34,7 tysięcy łóżek covidowych. Ponad 3300 respiratorów jest wwykorzystywanych. Dwa tygodnie temu było zajętych ponad 27 tys. łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń nie znajduje zatem odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano blisko 6 mln 800 tys. zastrzyków. Prawie 2 mln 100 tys. osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie.

 

Jakie ograniczenia obowiązują do 18 kwietnia

Handel - ograniczenia Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte

 

Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2

 

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

 

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte

 

 

Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

 

Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

 

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie

 

Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy)

 

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama