reklama

Nowe mieszkania komunalne w Kamieńcu Ząbkowickim. Komu się należą?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Czerniec - Burmistrz Gminy Kamieniec Ząbkowicki

Nowe mieszkania komunalne w Kamieńcu Ząbkowickim. Komu się należą? - Zdjęcie główne

Kamieniec Ząbkowicki. Już za pół roku, mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do całkowicie nowych mieszkań komunalnych | foto Marcin Czerniec - Burmistrz Gminy Kamieniec Ząbkowicki

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamieniec Ząbkowicki. W czerwcu, przyszłego roku, mieszkańcy miasta i gminy Kamieniec Ząbkowicki, będą mogli wprowadzić się do całkowicie nowego bloku komunalnego. Wiemy, jakie kryteria trzeba spełniać, aby dostać mieszkanie.
reklama

Trwają prace budowlane przy nowym bloku komunalnym, na ul. Parkowej, w Kamieńcu Ząbkowickim. Za kilka miesięcy, mieszkańcy będą mogli wprowadzać się do nowych mieszkań. 

 

Kiedy zakończy się budowa? 

Mieszkania komunalne przy ul. Parkowej, w Kamieńcu Ząbkowickim, powstają wraz z udziałem Banku Gospodarstwa Krajowego, który dofinansował budowę w niemal 85%. Aktualnie, budowa jest na etapie wykańczania stanu surowego. Do końca roku, pozostały jeszcze drobne prace przy dachu budynku. W lipcu, 2023 roku, 12 rodzin dostanie klucze i będą one mogły wprowadzić się do nowiutkich mieszkań. 

 

Ile osób będzie mogło zamieszkać

Póki co, nie ma oficjalnej listy osób, którym mieszkania na pewno zostaną przydzielone. Jest za to lista oczekujących. Jednak znajdują się na niej zarówno osoby, które chcą dostać mieszkanie komunalne, jak i te, które będą musiały być przekwaterowane z poprzedniego. Tak jak wspominaliśmy, przydziały nastąpią dopiero w lipcu. Na chwilę obecną około 50 osób spełnia kryteria przydzielenia mieszkania komunalnego na terenie gminy. Do podziału jest 650 m2 powierzchni mieszkaniowej, a lokale zaczynają się od wielkości 35 m2, a kończą na niemal 60 m2. W umowie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, było zapisane, że co najmniej jedno mieszkanie musi w 100% uwzględnić potrzeby zdrowotne mieszkańców. Oznacza to, że takie mieszkanie dostanie osoba z niepełnosprawnością, w ramach tzw. Ochrony Życia. 

 

Komu należy się mieszkanie? 

Jest to budynek komunalny, a więc mieszkańcy, otrzymując przydział, nie muszą dokonywać wpłaty udziału własnego i opłacać czynszu na rok z góry, tak jak jest w przypadku TBS (budynków Towarzystwa Budownictwa Społecznego). 

- Oczywiście, zawsze potrzeby są większe niż możliwości. Lista jest cały czas otwarta. W dużej mierze o tym, kto zamieszka w nowym bloku przy ul. Parkowej, decydują dochody, liczebność rodziny, sytuacja z niepełnosprawnościami - wyjaśnia burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec 

Inne kryteria obowiązują osoby, które będą musiały przenieść się ze starych mieszkań komunalnych, do nowych. Przede wszystkim w grę wchodzi także ocena społecznej komisji mieszkaniowej, która ocenia stan faktyczny w rodzinie, zanim wniosek o mieszkanie w ogóle zostanie rozpatrzony. Są rodziny, które mają nawet 5 czy 7 dzieci, dlatego nie ma też sztywnych zasad przydziału lokali komunalnych. Wszystko zależy od sytuacji w rodzinie. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama