Reklama

Reklama

Powiat ząbkowicki. 23-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną

Opublikowano:
Autor:

Powiat ząbkowicki. 23-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną - Zdjęcie główne

Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego został przez policjantów zatrzymany.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Powiat ząbkowicki. 23-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. W domu była dwójka małych dzieci.

Reklama

W czwartek, 15 grudnia policja dostała informację o awanturze w jednym z mieszkań w powiecie ząbkowickim. Okazało się, że nietrzeźwy 23-latek prawdopodobnie psychicznie i fizycznie znęca się nad żoną. - Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. W domu była dwójka małych dzieci. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego został przez policjantów zatrzymany. Dwa dni później na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, na wniosek prokuratora sąd orzekł, że najbliższe miesiące 23-latek spędzi w areszcie - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. Za przestępstwo znęcania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują:
Nie toleruj!
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem.
Zareaguj!
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.
Powiadom!
Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.
Pamiętaj!
Każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Od 30 listopada weszły w życie przepisy ustawy z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 956). Dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej, na jej podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy