Nadajnik na dachu Ząbkowickiego Ośrodka Kultury? Jednak nie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Nadajnik na dachu Ząbkowickiego Ośrodka Kultury? Jednak nie - Zdjęcie główne

Na dachu ośrodka kultury nie będzie montowana stacja telefonii komórkowej. | foto Karolina Marcińczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie będzie stacji bazowej telefonii komórkowej w ząbkowickim Rynku. Jak podaliśmy w „Gazecie Ząbkowickiej” w czwartek, 16 lipca, operator Plusa zrezygnował z tej inwestycji.

 

W Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich od zeszłego roku toczyło się postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy stacji bazowej w Rynku. Wniosek o to złożyła firma Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus.

 

W lipcu burmistrz Marcin Orzeszek umorzył postępowanie w tej sprawie. Co to oznacza w praktyce? O to zapytaliśmy Stanisława Moderskiego z UM w Ząbkowicach.

 

- Z uwagi na fakt, iż stację bazową telefonii komórkowej planowaną do realizacji  na dachu ZOK nie  można  zakwalifikować  do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko dla których,  na podstawie par. 3 ust.1 pkt 8 ppkt  f rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko wymagane jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - przedmiotowe postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla ww. przedsięwzięcia  należało umorzyć - odpowiedział nam Moderski.

 

O stację bazową na dachu ZOK-u zapytaliśmy u źródła.

 

- Inwestycja nie będzie obecnie realizowana - odpowiedział nam Arkadiusz Majewski z Polkomtela. - BTS (stacja bazowa telefonii komórkowej - przyp. red.) na dachu budynku Ząbkowickiego Ośrodka Kultury był planowany jako obiekt zastępczy za obecną stację, bowiem obawialiśmy się, że ją utracimy. Celem nowej miało więc być odtworzenie obecnego zasięgu i możliwość dalszego świadczenie usług na tym terenie. Ponieważ udało się utrzymać dotychczasowa lokalizację i pracującą stację, to odstąpiliśmy od realizacji nowej inwestycji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE