Ministrowie Dworczyk i Adamczyk w Ząbkowicach o planach budowy drogi ekspresowej s8 Wrocław-Kłodzko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Ministrowie Dworczyk i Adamczyk w Ząbkowicach o planach budowy drogi ekspresowej s8 Wrocław-Kłodzko - Zdjęcie główne

Minister Michał Dworczyk, a za nim Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA, posłowie Ireneusz Zyska i Marcin Gwóźdź, minister Andrzej Adamczyk oraz senator Aleksander Szwed i wicemarszałek Grzegorz Macko. | foto Karolina Marcińczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef kancelarii premiera minister Michał Dworczyk oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedzili Ząbkowice Śląskie, aby poinformować o finansowani budowy drogi ekspresowej nr 8 i o planach odnośnie tej inwestycji.

Wiele podziękowań usłyszeliśmy dziś na briefingu prasowym przy drodze krajowej numer 8, która ma zostać przebudowana i stać się droga ekspresową. Szosa ta nazywana była różnie - arterią życia przez Michała Dworczyka, tlenem przez senatora Aleksandra Szweda, oddechem przez posła Marcina Gwoździa i niezwykle ważnym układem komunikacyjnym w kręgosłupie komunikacyjnym naszego kraju przez dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lidii Markowskiej.

 

- Dzisiaj ósemka jest nazywana często drogą śmierci i rzeczywiście ilość wypadków śmiertelnych , ilość wypadków na tej drodze jest bardzo duża. Dzięki budowie drogi w kategorii S te wszystkie dramaty skończą się. Więcej, jestem przekonany, nie będzie tak dramatycznych sytuacji, z którymi mieliśmy do czynienia na drodze numer osiem - mówił minister Michał Dworczyk. - Ta droga niezmiernie jest ważna nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale ta droga jest ważna dla mieszkańców - łatwy dojazd do Wrocławia. To też szansa gospodarcza, bo to jest szansa na rozwój strefy ekonomicznej i terenów stref ekonomicznych położonych i w Ząbkowicach, i w Kotlinie Kłodzkiej. To również szansa na rozwój turystyki, bo dotarcie czy to z lotniska we Wrocławiu, czy z dworca kolejowego, czy z samego Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej będzie prostsze niż dzisiaj. Ta droga to szansa dla nas wszystkich i ta droga to również dowód, namacalny dowód na to, jak Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje obietnic.

 

Minister podziękował ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz parlamentarzystom.

 

 

- Warto mieć marzenia, ci, którzy mają marzenia, osiągają sukces. I tym marzeniem milionów Polaków są bezpieczne drogi - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Mamy realny plan dla drogi s8, mamy realny plan, wyliczony w latach - i wyliczył: - W przyszłym roku ogłoszenie przetargu. Podpisanie umowy końcem 2021 w trybie projektów i budów, projekt techniczny, pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję, że w pierwszej połowie dwudziestego trzeciego roku wjeżdżają buldożery i realizują ponad siedemdziesiąt kilometrów drogi ekspresowej s8 w kierunku Kłodzka. I to jest realny plan, w którym się na pewno zmieścimy.

 

Minister Adamczyk podziękował ministrowi Dworczykowi oraz posłom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiS oraz jej pracownikom. I poprosił o współpracę samorządów z dyrekcją dróg. Senator Aleksander Szwed dziękował też prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

 

- Bardzo serdecznie, jako mieszkaniec, nie jako parlamentarzysta, chciałbym wyrazić podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tej drogi - mówił z kolei poseł Marcin Gwóźdź.

 

Na drogę ekspresową s8 z Wrocławia do Kłodzka ma być przeznaczone dokładnie 3.867.000.000 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE