reklama

Miliony na nową siedzibę pogotowia w Ząbkowicach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu najbliższych dwóch lat ząbkowickie pogotowie w Ząbkowicach ma się wyprowadzić z baraku przy ul. Sienkiewicza
reklama

Powiat ząbkowicki otrzyma ponad 2,3 mln zł z programu Polski Ład. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie nowej stacji pogotowia ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich w niezbędny sprzęt.  W ciągu najbliższych dwóch lat SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich ma się przeprowadzić z baraku przy ul. Sienkiewicza do nowoczesnej siedziby przy ul. Waryńskiego. Siedziby, która ma zostać wybudowana przy komendzie straży pożarnej. - Nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich coraz bliżej. 3,2 mln złotych przyznane w ubiegłym roku powiatowi ząbkowickiemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwoli na wybudowanie nowej bazy pogotowia. Środki przekazane z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach #PolskiŁad w kwocie 2,4 mln złotych pozwolą na kompletne wyposażenie tej placówki -napisał poseł Marcin Gwóźdź. - Dzięki wsparciu rządowemu doczekamy się jednej z najnowocześniejszych jednostek ratunkowych na Dolnym Śląsku - dodaje.

 

Jest ciasno

W obecnej stacji pogotowia przy ul. Sienkiewicza jest teraz dość dużo jak na ten obiekt pomieszczeń, ale są one ciasne. - Mamy cztery pokoje, w których panowie ratownicy odpoczywają i jeden pokój socjalny, gdzie jest takie zaplecze kuchenne - opowiada dyrektor Gil. Z tym, że te pokoiki są bardzo małe, ciasne. Natomiast, jeżeli chodzi o zaplecze, tutaj jest trudniej, zaplecze to jest sprzęt, to jest magazyn, to są leki, to jest sprzęt jednorazowego użytku. Przede wszystkim szatnie, węzły sanitarne, kotłownia, pomieszczenie techniczne, gdzie można cokolwiek naprawić. Tego nam brakuje, takiego zaplecza technicznego, sanitarnego. Ciągi komunikacyjne - tu jest jedno wejście, ciasne, wąskie, ciemno. Zbieganie po schodkach i nie powiem, bo zdarzało się, że w sytuacjach ekstremalnych, gdy pracownicy biegli, bo czas wyjazdu był istotny, a coś się działo, zdarzyły się potknięcia, ześlizgnięcia nogi z ostatniego schodka. Miewaliśmy takie wypadki w pracy w przeszłości - opowiada Beata Gil, która jest dyrektorem SP ZOZ Pomoc Doraźna od 1 października 2003 r., jak pogotowie powstało.

 

 Jak będzie wyglądała nowa siedziba?

W nowej siedzibie zaplanowanych jest pięć pokoi dwuosobowych, obszernych z biureczkami. Jeden duży pokój socjalny, gdzie będzie zaplecze kuchenne, jedno duże pomieszczenie gdzie będzie się odbywało uzupełnianie dokumentacji, przyjmowanie zgłoszeń, będą tam stanowiska komputerowe. Dodatkowe będą węzły sanitarne, prysznice przy szatniach. Będzie oddzielne wejście prosto z placu i wejście bezpośrednio do garażu, czyli bez wychodzenia na zewnątrz będzie przejście do garażu, gdzie będą stały cztery karetki, na tyłach garażu będą wszystkie pomieszczenia socjalne, magazyny, brudowniki, pomieszczenia porządkowe, pomieszczenia na jakieś techniczne naprawy. To wszystko będzie na tyłach garażu.

- Będzie też oddzielne miejsce, zadaszone, gdzie będzie się mogła odbywać dezynfekcja i mycie karetek od wewnątrz, bo z zewnątrz korzystamy z usług myjni - mówi Beata Gil. - Oddzielnie będzie też kotłownia, wejście do kotłowni, czyli po prostu ten ciąg komunikacyjny logiczny będzie sprawniejszy, bez potrzeby chodzenia jednym wejściem, przechodzenia całości. Tam wszystko jest to fajnie zaplanowane. Będą wejścia główne boczne, dla petentów z zewnątrz, z podjazdem dla niepełnosprawnych i ta część administracyjna będzie wydzielona od tej części ratowników medycznych. Tym samym nie będzie takiego chaosu, jak ktoś będzie do nas z zewnątrz wchodził, to nie będzie wchodził bezpośrednio do pokoju ratownika medycznego, tylko będzie wchodził do administracji, która będzie wydzielona drzwiami, przez które osoba z zewnątrz nie przejdzie. To wszystko ma swoje znaczenie.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama