reklama

Matura 2022. Dzisiaj matematyka. Znasz odpowiedzi na te pytania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva

Matura 2022. Dzisiaj matematyka. Znasz odpowiedzi na te pytania? - Zdjęcie główne

foto canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura 2022. Egzamin maturalny z matematyki rozpoczął się o godzinie 9:00. Z jakimi pytaniami zmagali się tegoroczni maturzyści?
reklama

Matura 2022. Egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczął się drugi dzień tegorocznych matur. Co roku matura z tego przedmiotu budzi największe obawy wśród zdających.

Maturzyści musieli zmierzyć się z 28 pytaniami zamknętymi oraz 7 tak zwanymi zadaniami otwartymi. Poniżej publikujemy wybrane zadania.

Cena działki po kolejnych dwóch obniżkach, za każdym razem o 10% w odniesieniu do ceny obowiązującej w danym momencie, jest równa 78 732 zł. Cena tej działki przed obiema obniżkami była, w zaokrągleniu do 1 zł, równa

 • A. 98 732 zł
 • B. 97 200 zł
 • C. 95 266 zł
 • D. 94 478 zł
Iloczyn wszystkich rozwiązań równania 2𝑥(𝑥 2 − 9)(𝑥 + 1) = 0 jest równy

 • A. (−3)
 • B. 3
 • C. 0
 • D. 9
Punkty 𝐴 = (−2, 6) oraz 𝐵 = (3, 𝑏) leżą na prostej, która przechodzi przez początek układu współrzędnych. Wtedy 𝑏 jest równe

 • A. 9
 • B. (−9)
 • C. (−4)
 • D. 4

W ciągu arytmetycznym (𝑎𝑛), określonym dla każdej liczby naturalnej 𝑛 ≥ 1, 𝑎1 = −1 i 𝑎4 = 8. Oblicz sumę stu początkowych kolejnych wyrazów tego ciągu.

Matura 2022 - kliknij TUTAJ i zobacz cały tegoroczny arkusz z matematyki. Znasz odpowiedzi na te pytania? 

Jak wygląda tegoroczna matura?

W tym roku, wzorem poprzedniego roku, egzamin maturalny jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., a nie, jak w ubiegłych latach, na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. 

Muszą również przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym (w przypadku języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym), czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do sześciu egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Podobnie, jak w minionym roku i dwa lata temu, abiturienci nie muszą przystępować do dwóch, obowiązkowych w latach ubiegłych, egzaminów ustnych - z języka polskiego i z języka obcego. Przeprowadzane zostaną one wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Na świadectwie maturalnym w miejscu, gdzie powinny być podane wyniki z egzaminów ustnych, abiturientom, którzy nie będą ich zdawać, wpisywana będzie adnotacja: W 2022 r. egzaminu nie przeprowadzano.

Matura 2022. Najważniejsze informacje

Czas trwania egzaminów pisemnych, tak jak w latach ubiegłych, zależy od przedmiotu, który maturzysta zdaje i od poziomu. Na przykład egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym trwa 170 minut, a na rozszerzonym – 180 minut. Egzaminy pisemne będą się rozpoczynały o godz. 9:00 i 14:00.

Dzisiaj, w pierwszym dniu matur rano przeprowadzany jest egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej. Matura pisemna potrwa do 23 maja. 

Żeby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia. Prace maturzystów sprawdzą egzaminatorzy. Świadectwa maturalne zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca. W tym samym dniu ogłoszone zostaną również wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama