reklama

Szukasz pomysłu na weekend z dziećmi? Sprawdź nasze propozycje

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdź ciekawe miejsca, które możesz odwiedzić z dziećmi w najbliższy weekend.
reklama

Wakacje 2022. Niewiele jest regionów w naszym kraju, gdzie na niedużej przestrzeni znajdziemy tak wiele zabytkowych zamków, górskich tras, rezerwatów przyrody oraz miejsc do odpoczynku. Gdzie wybrać się z dzieckiem, tak aby rodzice też byli zadowoleni?

Kids Arena w Bike Park Czarna Góra

Kids Arena to rowerowy plac zabaw, składający się z sześciu tras przeznaczonych dla początkujących. Tutaj wiek nie gra roli – świetnie będą się tutaj bawić zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli!

  • Snake – trasa łatwa z gładka nawierzchnia, złożona z wielu zakrętów z bandami.
  • Rambo – łatwa trasa o charakterze toru przeszkód, bardzo urozmaicona. Są tu przeszkody drewniane, kamienne, ziemne, a na końcu stylowy stolik.
  • North Shore – trasa składająca się z różnej szerokości drewnianych kładek i kamiennych ścieżek – aby je pokonać trzeba równowagi! Dzieli się na ścieżkę łatwą i trudną.
  • Wielbłąd – trasa łatwa, wyposażona w liczne muldy, które kształtem przypominają grzbiet wielbłąda.
  • Skocznia Małysza – dwie bezpieczne skocznie (przypominające te narciarskie), z pomiarem długości skoku na lądowaniu.Pump track – łatwy tor służący do jazdy bez pedałowania. Rower napędzany jest dzięki odpowiedniemu „pompowaniu”.
Więcej informacji na stronie internetowej parku - kilknij TUTAJ

Kopalnia Złota „Złoty Stok”

Zwiedzając Kopalnie Złota poznasz tajemnice ukryte głęboko, głęboko pod ziemią. Do największych atrakcji kopalni, które na pewno zadowolą dzieci, należą podziemny wodospad oraz kolejka, chodnik śmierci, spływ łodzią oraz Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. Rodzice natomiast mogą zapoznać się z ciekawą historią tego miejsca.

W sezonie letnim zwiedzanie kopalni odbywa się się w godzinach 9:00-17:30. Czas zwiedzania około 1,5 godziny, wejście co 45 minut.

Bilety: normalny - 40 zł, ulgowy - 32 zł. W cenie biletu przewodnik, zwiedzanie Muzeum Minerałów i Izby Górnictwa.

Alpine Coaster Czarna Żmija

Najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna. Trasa o długości 950 metrów obejmuje 3 pętle, liczne zakręty oraz wiadukt nad potokiem.

Bilety: normalny - 18 zł, ulgowy - 12 zł. Godzint otwarcia: Codziennie od 9:00 do 19:00.

Średniowieczna Osada Górnicza

Położona nieopodal Kopalni Złota, Średniowieczna Osada Górnicza oferuje pełną tajemnic, nauki i strachu podróż w czasie. Średniowieczny park techniczny pozwala najmłodszym poznać proste prawa fizyki wykorzystywane do uruchamiania i pracy rozmaitych urządzeń. Wszystkie urządzenia odtworzono w skali 1:1. Dużą atrakcją osady jest ścieżka strachu.

W sezonie letnim zwiedzanie odbywa się w godzinach 10:15-18.00. Czas zwiedzania około godziny, wejście co 15 minut.

Bilety: normalny - 20 zł, ulgowy - 20 zł. W cenie biletu oprowadzanie z przewodnikiem, Ścieżka Strachu oraz spotkanie z Katem.

Ogród Bajek

Ten malowniczy ogród znajduje się przy żółtym szlaku z Międzygórza do Marii Śnieżnej, trasa trwa 30 minut. Wycieczka w to miejsce będzie połączeniem spaceru z odkrywaniem świata bajkowych bohaterów. W ogrodzie można spotkać Krecika, Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka oraz Pinokia. Odwiedzający Ogród Bajek mogą również odpocząć wśród drzew, krzewów i kwiatów.

W sezonie letnim ogród czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 oraz w weekendy w godzinach 10:00-17.00.

Bilety: normalny - 13 zł, ulgowy 10 zł.

Muzeum Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów to niezwykłe miejsce, w którym podczas jednej wizyty można zobaczyć pokaz garncarstwa, chatkę robótek ręcznych oraz kuźnie. Na terenie skansenu znajduje się mini zoo. Poza tym w domu chleba można zakupić pyszny, robiony tradycyjną metodą chleb.

Obiekt czynny jest codziennie od godziny 10:00 do godziny 18:00.

Bilety: normalny - 19 zł, ulgowy - 14 zł, szkolny - 12 zł, dzieci 5/7 lat - 10 zł.

Kłodzko - podziemna trasa turystyczna

W średniowieczu pod kłodzkim rynkiem powstała sieć piwnic, które służyły kupcom do składowania towaru. Piwnice były również ważnym miejscem strategicznym miasta, w czasie niebezpieczeństwa dawały schronienie jego mieszkańcom. Jednak od początku XX w. nie konserwowano systemu odwadniającego, w latach 60. i 70. pd domami i kamienicami zaczęły osiadać fundamenty. W wyniku tego znaczna część kłodzkiej starówki zagrożona była zawaleniem. Zniszczeniom zapobiegły prace naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz wałbrzyskim górnikom. W 1966 r. zespół specjalistów z AGH przygotował projekt i wytyczne dla przebiegu trasy podziemnej. Zabezpieczono każdą piwnice, wnękę, chodnik i stworzono wielopoziomową podziemną trasę wiodącą pod ulicami Kłodzka. 4 grudnia 1976 r. udostępniono zwiedzającym 600-metrowy odcinek trasy. Odcinek ten nazwano Podziemną Trasą Turystyczną im. 1000-lecia Państwa Polskiego.

W okresie letnim kłodzkie podziemia można zwiedzać codziennie od godz. 9:00 do godz. 18:00. Ostatnie wejście o godz. 17:30.

Bilety: normalny - 17 zł, ulgowy - 13 zł, rodzinny - 41 zł

Jump World - park trampolin

Park trampolin został specjalnie zaprojektowany, by cieszyć i małych, i dużych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W parku poza dużą strefą do skakania znajduje się również kilka innych atrakcji: tor przeszkód, basen z gąbkami oraz ścianka wspinaczkowa. Świetna zabawa połączona z treningiem.

Miłośnicy skakania mogą odwiedzić park codziennie w godz. 10:00-21:00.

Cena godzinnego biletu: 30 zł.

Góry Stołowe - Skalna Czaszka

Jeszcze do niedawna Skalna Czaszka znajdowała się poza szlakiem turystycznym. Jednak wiele osób, nie zważając na ograniczenia i kary, schodziło z szlaku, aby zrobić sobie zdjęcie przy nietypowej górskiej atrakcji. Skalna Czaszka to skała, którą procesy geologiczne doprowadziły do tego, że wygląda jak ludzka czaszka.

Jak dojść do Skalnej Czaszki? Na niebieskim szlaku Lisia Przełęcz - Skały Puchacza zamontowano metalowe schody, które prowadzą kilka metrów w dół. Następnie należy kierować się wzdłuż skalnej ściany w lewo.

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju

Muzeum będzie świetną atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Dorosłym pozwoli przenieść do beztroskich lat dzieciństwa. W zbiorach muzeum znajduje się kilka tysięcy zabawek oraz gier oraz 12 sal wystawowych. Najstarsze eksponaty sięgają starożytności, najnowsze pochodzą z lat 80. ubiegłego wieku. Obiekt organizuje również warsztaty zabawkarskie, podczas których dzieci samodzielnie tworzą drewnianą zabawkę.

W sezonie letnim zwiedzanie odbywa się w godzinach 9:00-18:00. W dniach 29.04-3.05 (piątek-wtorek) muzeum jest czynne od 9:00 do 19:00. Warsztaty zabawkarskie o godzinie 11:00, 12:00, 13:00 i 15:00, 16:00, 17:00

Bilety: normalny - 19 zł, ulgowy - 15 zł.

Park Narodowy Gór Stołowych

Na mieszkańców oraz turystów odwiedzający Park Narodowy Gór Stołowych czekają zmiany. Od tego sezonu na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały nie wejdziemy bez internetowego biletu. O tym, jak kupić bilet przeczytasz TUTAJ

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama