reklama

Kamieniec Ząbkowicki. Widowiskowy pokaz na Pałacu Marianny Orańskiej

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy z Kamieńca Ząbkowickiego podsumowali przebieg i efekty projektu „Nowa jakość zwiedzania w romantycznym zespole pałacowo-parkowym w Kamieńcu Ząbkowickim”.
reklama

 Udało się to zrobić podczas konferencji o dziejach, współczesności i planach na przyszłość nakierowanych na dalszą rewitalizację i promocję Pałacu Marianny Orańskiej, całego założenia pałacowo-parkowego oraz kompleksu pocysterskiego.
 
Cały plan inwestycji i wydarzeń realizowany był od 2020 roku dzięki wsparciu finansowemu Funduszy Norweskich. Kolejne duże działania rewitalizacyjne i odtworzeniowe bardzo zmieniły otoczenie pałacu i wygląd ogrodów. Wkrótce będzie można zobaczyć jak wiele piękna udało się odzyskać dzięki wysiłkowi konserwatorów i rzeźbiarzy. Przez czas trwania projektu odbyło się wiele wydarzeń, które pozwoliły mieszkańcom i gościom odkryć nie tylko uroki architektoniczno-przyrodniczej „perły”. Mogli też integrować się wokół ciekawych warsztatów i twórczych spotkań. 
 
- W trakcie konferencji rozmawialiśmy o dziejach, współczesności i planach na przyszłość nakierowanych na dalszą rewitalizację i promocję Kamieńca Ząbkowickiego. Były nagrody dla dzieci i młodzieży za udział w konkursie na najpiękniejsze i najciekawsze fotografie pałacu i parku, które trafiły już na strony kalendarza ściennego na rok 2025. Cieszyliśmy się także sukcesem podczas niedawnych Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. Dziękuję i gratuluję raz jeszcze ekipie przewodniczek za codzienną pracę i jej piękne efekty - mówi burmistrz Marcin Czerniec. 
 
Widowiskowym akcentem był mapping 3D. Na frontonie pałacowym można było oglądać fascynującą opowieść ubarwioną pięknymi grafikami i epicką muzyką. Pokazy„Romantyzm w ogrodzie” można będzie oglądać w nadchodzącym tygodniu (2,3,4 i 5 kwietnia) wieczorami. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama