reklama

Kamieniec Ząbkowicki. Marcin Czerniec obchodzi urodziny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB Marcin Czerniec

Kamieniec Ząbkowicki. Marcin Czerniec obchodzi urodziny - Zdjęcie główne

Marcin Czerniec jest szefem gminy od 17 lat | foto FB Marcin Czerniec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Kamieńca kończy 44 lata. Jego motto życiowe to: „Życie trzeba brać takim jakie jest i sprawiać, by liczył się każdy dzień”.
reklama

Marcin Czernic urodził się 20 czerwca 1979 r. w Paczkowie. W latach 1994-1998 uczył się w Liceum Ekonomicznym w Ząbkowicach Śląskich. Jest podwójnym magistrem -  w latach 1998-2003 studiował na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na kierunku administracja (pierwsza praca magisterska pt. „Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia podatku od spadków”), a w latach 2003 -2005 na kierunku prawo (druga praca magisterska pt. „Podatek od spadków i darowizn w strukturze dochodów budżetu gminy”). Następnie w latach 2005-2010 realizował Studium Doktoranckie Nauk Prawnych Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale prawa w Katedrze Prawa Finansowego.

W 2004 r. w wyniku wyborów uzupełniających wybrany został na radnego Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki w kadencji 2002-2006. W kolejnych wyborach samorządowych wystartował na wójta i wygrał. Od tego czasu nieustannie rządzi gminą Kamieniec Ząbkowicki. 1 stycznia 2021 r. stał się burmistrzem, kiedy Kamieniec Ząbkowicki zyskał status miasta.

Burmistrz Czerniec ma na swoim koncie prace naukowe, m.in. pod tytułem „Rola Regionalnej Izby Obrachunkowej w nadzorze nad miejscowym prawem finansowym”, która została opublikowana w Zeszytach Naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego w 2009 r.

Marcin Czerniec został odznaczony brązowym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, odznaką „Krzyż Sybiru” za całokształt pracy na rzecz mieszkańców Gminy Kamieniec Ząbkowicki, który powrócili z zesłania na Sybir, Honorową Odznaką Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Srebrną Odznaką Polskiego Związku Działkowców, Medalem Zasłużony dla Samorządu Rolniczego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Pszczelarzy i Medalem za zasługi dla Rozwoju Wędkarstwa.

Interesuje się historią Państwa Polskiego, geografią, geologią oraz architekturą obiektów zabytkowych.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama