Grand Press Photo dla Bartka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gazeta Ząkowicka

Grand Press Photo dla Bartka - Zdjęcie główne

Bartłomiej Busz zajmuje się fotografią prywatnie i zawodowo. | foto Gazeta Ząkowicka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości I miejsce w kategorii "Ludzie" w konkursie miesięcznika "Press" zdobył Bartłomiej Busz za fotoreportaż o Ukraińcu, który gra amerykańskie folk country.

W tym roku jury prestiżowego konkursu Grand Press Photo przewodniczył Pieter Ten Hoopen, 46-letni szwedzki fotoreporter, członek agencji VU w Paryżu i współzałożyciel firmy Civilian Act w Sztokholmie, czterokrotny laureat World Press Photo (2008, 2010 oraz dwukrotnie w 2019) i trzykrotny zdobywca tytułu Fotografa Roku w Szwecji. W komisji konkursowej zasiadali też: Beata Łyżwa-Sokół ("Gazeta Wyborcza"), Maksymilian Rigamonti (Press Club Polska i ZPAF, laureat Grand Press Photo 2012 i 2019), Maarten Schilt (Schilt Publishing & Gallery), Radu Sigheti (Reuters), Andrzej Zygmuntowicz (ZPAF). W tegorocznej edycji z ponad 5,2 tys. zdjęć jury zakwalifikowało do finału 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland – w sumie 266 zdjęć 61 autorów z 5273 nadesłanych fotografii. Nagrodzony reportaż Bartłomieja Busza przedstawia ukraińskiego songwritera o pseudonimie Sasha Boole, który koncertuje w klubach, na festiwalach oraz nietypowych miejscach całej Europy.  - Od dwóch lat mieszkam w Bardzie - mówi nam Bartłomiej Busz. - Sprowadziła mnie tu moja małżonka, która pochodzi z Barda. 


Czy bardzki fotograf spodziewał się nagrody?

- W sferze pozytywnych nadziei i marzeń: tak - odpowiada. Jak mówi Bartłomiej Busz, rzadko bierze udział w konkursach fotograficznych. Od 2015 r. jest freelancerem, wcześniej związany był z różnymi redakcjami. Autorsko zajmuje się fotografią dokumentalną i portretową, a komercyjnie - głównie zdjęciami reklamowymi. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE