reklama

Gmina Stoszowice. Kilkaset tysięcy złotych na strzelnice

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Paweł Gancarz

Gmina Stoszowice. Kilkaset tysięcy złotych na strzelnice - Zdjęcie główne

Pół miliona złotych z Ministerstwa Obrony Narodowej trafi do gminy Stoszowice | foto Fb - Paweł Gancarz

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W budynku dawnej szkoły w Stoszowicach powstanie strzelnica. Wczoraj Paweł Gancarz poinformował, że gmina pozyskała na ten cel niemałe dofinansowanie z Ministerstwa Obrony.
reklama

Gmina Stoszowice otrzyma 300 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej na utworzenie strzelnicy w budynku po byłej szkole podstawowej w Stoszowicach. Kilka tygodni temu wójt Paweł gancarz podpisał umowę na realizację tego przedsięwzięcia. 

W ramach prac w byłej szkole powstanie strzelnica o długości toru 15 m, pomieszczenie do pracy z bronią, szatnie oraz pomieszczenia socjalno-techniczne. Cała inwestycja ma kosztować 1,4 mln złotych. Z dużym prawdopodobieństwem uda się ją w większości sfinansować ze środków zewnętrznych. Na powstanie strzelnicy przeznaczono już 500 tys. złotych z rządowego konkursu pn. „Rosnąca Odporność”. 

Na tym nie koniec - kolejne wsparcie z MON

Kilka godzin po ogłoszeniu informacji o dofinansowaniu, gmina przekazała kolejną pozytywną wiadomość - Ministerstwo Obrony Narodowej pozytywnie rozpatrzyło również wniosek na utworzenie strzelnicy wirtualnej.

W ramach tej inwestycji zostanie przeprowadzony remont sali gimnastycznej w budynku byłej szkoły w Stoszowicach, a następnie wyposażony w system strzelania laserowego.

Będzie to idealnym wstępem do trenowania na strzelnicy pneumatycznej - podczas zajęć na strzelnicy wirtualnej młodzież będzie mogła w bezpieczny sposób "oswoić się " z bronią, która pozbawiona jest elementów zapalnych
- mówi Paweł Gancarz.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama