reklama

Gmina Stoszowice. Dentobus przy szkołach i przedszkolach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Stoszowice

Gmina Stoszowice. Dentobus przy szkołach i przedszkolach - Zdjęcie główne

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej | foto Gmina Stoszowice

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Stoszowice zawarła z operatorem Dolnośląskiego Dentobusu NFZ porozumienie w zakresie objęcia dzieci opieką stomatologiczną.
reklama

Gmina Stoszowice. W najbliższym czasie placówki opiekuńczo-oświatowe w gminie odwiedzi Dentobus z załogą lekarzy stomatologów, wykwalifikowanych i doświadczonych w zakresie pedodoncji. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej. Wystarczy podpisać oświadczenie, które jest w tej chwili dystrybuowane w przedszkolach czy też szkołach.

Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia. Aby rozwiać wątpliwości, organizatorzy odpowiadają na najczęstsze pytania:

 • Za darmo
  Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk Oświadczenia i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i personelu są darmowe, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
 • Warto skorzystać
  Zdecydowanie tak. Nawet jeśli dzieci znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.
Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. 

 • Badania zębów pomimo pandemii
  Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u dziecka. 
 • W pełni bezpieczne
  W Dentobusie wdrożony jest program Bezpiecznej przychodni mobilnej. Specjaliści przyjmują pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.
 • Nie zmuszą do kontynuacji leczenia
  Po wykonanych przez stomatologów czynnościach dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).

Przeczytaj również: 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama