reklama

Co ze zbiornikiem przy Powstańców Warszawy?

Opublikowano:
Autor:

Co ze zbiornikiem przy Powstańców Warszawy? - Zdjęcie główne

Piotr Miernik i Marcin Orzeszek zapewnili, że zbudują zbiornik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed wyborami w 2018 r. burmistrz Orzeszek zapowiedział budowę zbiornika rekreacyjnego z kajakami i pontonami. Co dzieje się z tymi obietnicami?
reklama

- Chcielibyśmy państwu przedstawić koncepcję zagospodarowania tego terenu za naszymi plecami - wystąpił Marcin Orzeszek stojąc ze swoim ówczesnym zastępcą Piotrem Miernikiem na ul. Powstańców Warszawy. - My znajdujemy się na ulicy Powstańców Warszawy, a z tyłu mamy ulicę Żeromskiego - uściślił Piotr Miernik. - Teren, który za nami widzicie, planujemy wypełnić wodą, czyli wykonać tak zwany zbiornik retencyjny. Docelowo ten zbiornik retencyjny będzie można wykorzystywać też rekreacyjnie, a więc poprzez pływanie różnego rodzaju rowerami, kajakami, pontonami. Jeżeli stan wody znajdującego się tutaj potoku zatoka będzie na tyle dobry, że będzie go można wykorzystywać również jako kąpielisko, to tak też będzie zbiornik ten wykorzystywany - dodał. - O szczegółach będziemy państwa informować - zapewnił Orzeszek. Ale nie informował.

Sprawdziliśmy więc, co w sprawie zbiornika. Okazuje się, że gmina Ząbkowice Śląskie podpisała  umowę na udostępnienie działki w celu wykonania prac przygotowawczych oraz zleciła opracowanie koncepcji budowy zbiornika. - Obejmuje ona m.in. analizę materiałów archiwalnych, wizję terenową, wstępną inwentaryzację obiektów terenowych, rozpoznanie prac geotechnicznych, obliczenia hydrologiczne- mówi Justyna Obrał, inspektor ds. infrastruktury technicznej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Koncepcja ma zostać opracowana do 15 grudnia.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama