Bezrobotni się starzeją

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PUP Ząbkowice Śląskie

Bezrobotni się starzeją - Zdjęcie główne

Stopa bezrobocia z 2019 r. - w naszym powiecie (na grudzień 9,3 proc.) była wyższa niż w województwie (4,6 proc.) i całym kraju (5,2 proc.). | foto PUP Ząbkowice Śląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy mniej osób pozostających bez pracy niż w zeszłym roku, wypada się więc cieszyć. Zmieniła się ich demografia. Teraz najwięcej bezrobotnych to osoby w wieku 35-44 lat (to 517 osób, a więc 25,41 proc. ogółu).

A przed rokiem najwięcej osób pozostających bez pracy plasowało się w przedziale 25-34 lata (645 zarejestrowanych, a więc 26,7 proc. ogółu). Te dane przedstawiła na ostatniej sesji rady powiatu Irena Balikowska, dyrektor PUP w Ząbkowicach Śląskich.

- Mnie się wydawało, że osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia mają największy problem ze znalezieniem pracy - stwierdził radny Andrzej Regner.

- Na pewno długotrwale bezrobotni stanowią problem w całym kraju - powiedziała Irena Balikowska.

Wszystkich bezrobotnych w powiecie na koniec 2019 r. było 2035, a rok wcześniej - 2416. W ubiegłym roku zarejestrowało się w PUP 4144 osób, a wyrejestrowało – 4525.

Struktura bezrobotnych powiatu ząbkowickiego przedstawia się następująco:

* 53 proc. to kobiety,

* 48 proc. to długotrwale bezrobotni,

* 32 proc. to osoby bez kwalifikacji zawodowych,

* 30 proc. to bezrobotni powyżej 50 roku życia,

* 23 to bezrobotni poniżej 30 roku życia,

* 9 proc. to niepełnosprawni.

- Najmniej liczną grupę stanowią bezrobotni z wyższym wykształceniem - mówi dyrektor Balikowska. - Jeżeli chodzi o staż pracy, to najmniej liczną grupą są bezrobotni ze stażem 30 lat i więcej, jest ich 64.

 

Ilu obcokrajowców pracuje w powiecie? 

W ubiegłym roku Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich otrzymał 1111 oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom. Aż 1076 razy dotyczyło to obywateli Ukrainy.

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE