reklama

Bardo. Sąd wreszcie zajmie się radnym Łukaszem Z.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay / ilustracyjne

Bardo. Sąd wreszcie zajmie się radnym Łukaszem Z. - Zdjęcie główne

foto pixabay / ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Proces w sprawie radnego z Barda, który kilkukrotnie prowadził auto po pijanemu, rusza pod koniec maja.
reklama

Bardo. Rozprawa w jego sprawie miała odbyć się we wtorek, 28 marca w Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich, ale nie doszła do skutku. Kolejny termin wyznaczono na czwartek, 25 maja.

Przypomnijmy. Jak pisaliśmy na początku marca, radny z Barda Łukasz Z. stracił prawo jazdy za prowadzenie po alkoholu. Mimo to w wigilię Bożego Narodzenia w 2022 r. znów wsiadł za kółko i został zatrzymany.

Co ma na sumieniu Łukasz Z.?

Wyrokiem nakazowym Sądu Rejonowego w  Ząbkowicach Śląskich z dnia 7 lutego 2023 r. Ł. Z. uznano za winnego popełnienia tego, że  24 grudnia 2020 r. prowadził pojazd mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu tj. wykroczenia z art. 87 § 1 kodeksu wykroczeń, za które wymierzono grzywnę 2 tys. 500 zł oraz orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 10 miesięcy
- mówi nam sędzia Marzena Rusin-Gielniewska.

Sędzia dodaje: Wyrokiem Sądu Rejonowego w  Ząbkowicach Śląskich z dnia 24 sierpnia 2022 r. Ł. Z. uznano za winnego popełnienia tego, że  14 kwietnia 2022 r. prowadził pojazd mechaniczny znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. przestępstwa art. 178 a § 1 kodeksu karnego, za które wymierzono grzywnę 100 stawek po 20 złotych  (2 tys. zł) oraz orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata, orzeczono 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz 240 zł kosztów sądowych.

Łukasz Z. do bardzkiej rady miejskiej wszedł z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Szansa dla Gminy burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Dlaczego radny z wyrokiem wciąż jest radnym?

Z kodeksu wyborczego wynika, że kandydatem na radnego czy wójta nie może być m.in. osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Czyli: radny traci mandat po tym, jak pójdzie siedzieć.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama