Zamek wygrał. Skałki i Unia bez punktów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportZamek Kamieniec Ząbkowicki rozegrał pierwszy wyjazdowy mecz sezonu 2024/25. Z Żarowa przywiózł komplet punktów.

W meczu drugiej kolejki Zamkovia pokonała Zjednoczonych Żarów 3:1. Pierwsze trzy bramki tego pojedynku padły w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Wynik otworzył Przemysław Osuchowski, który po stałym fragmencie i zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do bramki Zjednoczonych. Chwilę przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyrównali na 1:1. Wydawało się, że na przerwę obie ekipy zejdą przy remisie, ale... Drugą bramkę dla Zamku zdobył po rzucie rożnym Łukasz Arendarski.

Druga połowa rozegrana została przy padającym deszczu. Zjednoczeni wypracowali przewagę, ale tylko optyczną. Zamkovia ograniczała się do kontr. Po jednej z takich akcji piłkę w siatce umieścił Radosław Grzywniak, ale sędzi dopatrzył się pozycji spalonej. Trzeci gol dla drużyny z Kamieńca padł w doliczonym czasie gry. Arkadiusz Majewski, stając oko w oko z bramkarzem, pewnie wykorzystał swoją szansę ustalając wynik rywalizacji na 3:1.

Dwie pozostałe drużyny z powiatu ząbkowickiego w drugiej kolejce punktów nie wywalczyły. Unia Złoty Stok przegrała 1:3 z Pogonią Pieszyce. Honorową bramkę (na 1:1) strzelił Dawid Rychter. Natomiast Skałki Stolec przegrały na własnym boisku 3:4 z Włókniarzem Głuszyca. O przegranej Skałek zdecydowała chwila rozprężenia w obronie, dzięki której goście z Głuszycy odskoczyli z wynikiem oraz braki kadrowe Skałek.

W najbliższy weekend Skałki i Unia zagrają na wyjedzie. Drużyna ze Stolca zmierzy się z Pogonią Pieszyce, a ekipa ze Złotego Stoku z Lechią II Dzierżoniów. Zamek Kamieniec Ząbkowicki podejmie (24 sierpnia o godz. 17.00) AKS Strzegom.