Ząbkowicka Liga Futsalu: przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej

Ząbkowicka Liga Futsalu: przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej - Zdjęcie główne

Mecz między Sajdersami a Spyro zakończył się bardzo pechowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W pierwszej lidze wszystko już jasne> W II o ostatnie miejsce w play off powalczą trzy ekipy.

W miniony weekend rozegrano przedostatnią kolejkę rundy zasadniczej ZLF.

W I lidze TeNet Kasy wygrał 9:3 z Ekipę Bania. Kolejny mecz między Sajdersami a Spyro zakończył się bardzo pechowo.

- W 33 minucie, w zderzeniu głowami, jeden z Sajdersów doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Po udzieleniu pomocy przez przybyłych ratowników medycznych, zawodnik został zabrany do szpitala – relacjonuje Józef Mierzwiński. - Po długiej przerwie spowodowanej oczekiwaniem na pogotowie ratunkowe, okazało się, że drużyna Sajdersów jest zdekompletowana i mimo prowadzenia do 33 minuty 6:5, zgodnie z regulaminem rozgrywek, punkty walkowerem zostały przyznane drużynie Spyro Team – dodaje.

W kolejnym meczu Nauczyciele podejmowali osłabioną brakiem kilku zawodników ekipę z Piławy Dolnej. Po zaciętym meczu zwyciężyli Nauczyciele 5:3 Kolejny dobry występ Alana Madeja, który strzelając kolej 3 gole stał się faworytem do miana króla strzelców 1 ligi. Na kolejkę przed końcem rudy zasadniczej wiadomo już, które zespoły zagaja w play offach o mistrzostwo. To Spyro Team, Nauczyciele, TeNet Kasy i Orzeł Piława Dolna. W II lidze pewne gry w play offach są 3 ekipy: Topory, Zamek Kamienic i Niezależni. O czwarte premiowane miejsce w ostatniej kolejce powalczą: Cis Brzeźnica, Chłopaki z Baraków oraz FS Ponalewce.

Wyniki VI kolejki

I LIGA

Ekipa Bania – TeNet Kasy 3:9

gole: Marek Dyda, Marcin Skubisz, Jakub Karykowski / Łukasz Maciejewski 3, Kamil Lechocki 2, Andrzej Wiszowaty, Dawid Kuriata,

Przedborowianka – Cis Brzeźnica 2:8

gole: Sebastian Biegun, Mateusz Gołdyn / Patryk Łuka 3, Tomasz Piątkiewicz 2, Maciej Masny, Michał Głowacki, Robert Górski

Blitzkrieg – Niezależni 6:7

gole: Rafał Rak 4, Daniel Czaplik, Tomasz Moszumański /Gheorghita Gabelaz 3, Piotr Gaba, Bartek Poręba, Michał Poręba, Szymon Cykro

FC Ponalewca – Topory 5:5

gole: Marcin Poręba 3, Kacper Dominik, Dominik Nowacki / Kamil Ostaszewski 5

Chłopaki z Baraków – Zamek Kamieniec 1:17

gole: Sebastian Jaśkiewicz / Mariusz Deryło 5, Roman Kieniuk 4, Wiktor Chamerski 4, Brajan Szerdzielorz 3, Mateusz Zapotoczny