reklama

W Ząbkowicach powstanie ścieżka rowerowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Ząbkowicach powstanie ścieżka rowerowa - Zdjęcie główne

Miłośnicy dwóch kółek wreszcie doczekają się ścieżki rowerowej w Ząbkowicach | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Tor rowerowy w okolicy terenów sportowo-rekreacyjnych położonych przy Stadionie Miejskim oraz na terenie Górki Wojskowej ma mieć ponad 2 km długości. Nie bedzie to jednak zwyczajny tor.
reklama

Tor rowerowy w okolicy terenów sportowo-rekreacyjnych położonych przy Stadionie Miejskim oraz na terenie Górki Wojskowej ma mieć ponad 2 km długości i zawierać różnorodne elementy techniczne takie jak np. kładka, równoważnia, roller, drop, rock garden.

Miłośnicy dwóch kółek wreszcie doczekają się ścieżki rowerowej w Ząbkowicach. I to nie byle jakiej, bo z elementami technicznymi do jazdy wyczynowej. 

- Oprócz tego zadania planujemy wykonać w najbliższym czasie dokumentację na realizację ścieżek rowerowych w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Dolnośląska Cyklostrada - mówi nam Szymon Radziszewski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. 

 

Niezdecydowane PKP

Z tą cyklostradą są pewne problemy. - Jesteśmy jako gmina włączeni w Cyklostradę Dolnośląską Urzędu Marszałkowskiego, w bardzo ważny projekt budowy ścieżek na Dolnym Śląsku. Mamy cały czas linię kolejową od Srebrnej Góry przez Ząbkowice. Wszystko zostało uzgodnione, Urząd Marszałkowski to zadanie wpisał, wstępnie dostaliśmy zgodę na to, że to zadanie możemy realizować, my mamy zrobić dokumentację, później tę dokumentację przekazujemy do urzędu marszałkowskiego, który będzie realizatorem samego zadania i się nagle okazuje, że PKP znowu nas przyblokowały, bo mówią, że nie, nie, nie, będziemy znowu odbudowywać tu kolej - mówił na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Marcin Orzeszek. - Będziemy musieli ten temat wyjaśnić pomiędzy urzędem marszałkowskim a PKP, ponieważ urząd marszałkowski to zadanie wpisał do budżetu, a PKP zmieniły zdanie. Wydawało się, że obszar tej linii kolejowej jest wyłączony z planów odbudowy, ale chyba niekoniecznie. Będziemy rozmawiać z urzędem marszałkowskim, ponieważ w Ząbkowicach będzie się przecinało kilka linii w ramach Cyklostrady Dolnośląskiej - dodał włodarz. 

 

Lokalnie też powstaną

Urzędnicy gminni zaplanowali także na ten rok opracowanie koncepcji budowy ścieżek rowerowych w Masywie Grochowej oraz ścieżki pieszo-rowerowej z Jaworka do Sieroszowa.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama