reklama

Powiat Ząbkowicki. Nasze kluby sportowe dostały dofinansowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie otrzymała 15 tys. zł

Powiat Ząbkowicki. Nasze kluby sportowe dostały dofinansowanie - Zdjęcie główne

foto Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie otrzymała 15 tys. zł

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dofinansowanie trafi do 5131 klubów sportowych. Zobacz, kto w naszym powiecie załapał się na dofinansowanie
reklama

Po raz pierwszy w historii Rządowego Programu Klub wsparcie otrzyma ponad 5 tysięcy małych i średnich ośrodków sportowych z całej Polski. Dzięki rekordowemu, zwiększonemu do kwoty ponad 57 mln zł budżetowi, dofinansowanie trafi do 5131 klubów sportowych.

 

- W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub – ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. „tarczy dla sportu”. Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym  – powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński. Decyzja ministra KDNiS o zwiększeniu nakładów na Rządowy Program Klub z planowanych 40 mln sprawiła, że dofinansowanie otrzymało 5131 klubów sportowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym 3966 jednosekcyjnych i 1165 wielosekcyjnych. Po raz pierwszy w historii programu wsparcie trafia do ponad 5 tysięcy klubów. Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, bo to właśnie w nich bardzo często objawiają się sportowe talenty. 

Ile pieniędzy dostają kluby?

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu Klub to: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych, 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Pieniądze można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. W 2020 roku, z uwagi na epidemię COVID-19 i wprowadzone ograniczenia w zakresie prowadzenia działalności sportowej, decyzją Ministra zwiększono kwotę Programu do poziomu 55 mln zł. (z planowanych 40 mln zł), co pozwoliło przyznać dofinansowanie 4902 małym i średnim klubom sportowym. Dodatkowo całą kwotę dofinansowania można było przeznaczyć na wynagrodzenie pracy trenerów. Dzięki temu wsparcie uzyskało ponad 10 tys. szkoleniowców. W tegorocznej edycji Rządowego Programu Klub zachowano te założenia, a kwota dotacji wzrosła do ponad 57 mln zł.

 

źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

KTO DOSTAŁ DOFINANSOWANIE?

Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie -> 15 tys. zł

Klub Sportowy Orzeł Ząbkowice Śląskie -> 10 tys. zł

LKS Polonia Ząbkowice Śląskie -> 10 tys. zł

Gminny Szkolny Związek Sportowy Ząbkowice Śląskie -> 15 tys. zł

Ludowy Zespół Sportowy Skałki Stolec -> 10 tys. zł

Złotostocki Klub Sportowy Unia Złoty Stok -> 15 tys. zł

Ludowy Zespół Sportowy Ślęża Ciepłowody -> 10 tys. zł

Uczniowski Klub Sportowy Kusy Przyłęk -> 10 tys. zł

Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai -> 15 tys. zł

Centrum Wyszkolenia Specjalnego (sekcja strzelectwa sportowego) -> 10 tys. zł

Akademia Piłkarska Goal Kamieniec Ząbkowicki -> 10 tys. zł

Gminny Ludowy Klub Sportowy Zamek Kamieniec Ząbkowicki -> 10 tys. zł

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama