Mniej kolejek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gazeta Ząbkowicka

Mniej kolejek - Zdjęcie główne

Symulacja podziału na grupy. | foto Gazeta Ząbkowicka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Przerwa w rozgrywkach piłkarskich spowodowana koronawirusem zatrzymała wszystkie krajowe i niższe ligi co najmniej do 26 kwietnia. Być może po tym terminie sytuacja zdrowotna pozwoli na wznowienie rundy. Włodarze związkowi myślą, jak dograć sezonu w dużo krótszym czasie.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej przedstawił swoją wizję dokończenia rozgrywek, w myśl której każda z lig zostałaby podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową, co dałoby do rozegrania siedem, a nie piętnaście kolejek.

 

- Jako pierwszy pomysł wprowadzenia grup mistrzowskiej i spadkowej zaproponował Adam Michalik, dyrektor podokręgu Legnica. Wiele wskazuje na to, że będzie to oficjalny pomysł DZPN na dokończenie sezonu w przypadku, gdy będzie możliwe wznowienie rozgrywek w II połowie maja - informują działacze.

 

Pomysł potwierdza na łamach Przeglądu Sportowego wiceprezes PZPN oraz prezes DZNP Andrzej Padewski. 

 

- Rozważamy podzielenie tabel na dwie grupy i tylko w ich obrębie będzie się toczyć rywalizacja, uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie - wyjaśnia Padewski. 

 

Rozwiązanie to nie jest idealne, jednak najbardziej sprawiedliwe jeśli chodzi o decydowanie o awansach i spadkach w duchu sportowej rywalizacji na boisku. Żeby plan mógł zostać zrealizowany, rozgrywki musiałby ruszyć najpóźniej 23 maja.

 

Obecnie reprezentanci powiatu ząbkowickiego to głównie drużyny walczące o utrzymanie w swoich ligach. W górnej części tabeli uplasowały się jedynie Unia Bardo (IV liga dolnośląska), natomiast w B-klasie o awans powalczą: Skałki II Stolec (gr. III Wałbrzych), Cis Brzeźnica, Kłos Laski i Orzeł Mąkolno (gr. IV Wałbrzych).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE