Euro 2021: Piotr Zieliński mimo wszystko w dobrej formie

Euro 2021: Piotr Zieliński mimo wszystko w dobrej formie - Zdjęcie główne

Piotr Zieliński na tle swoich kolegów prezentował się dobrze. | foto PAP/ Adam Warżawa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Euro 2021: W poniedziałek, 14 czerwca piłkarska Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania na Euro 2020. Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych była reprezentacja Słowacji. Polscy kibice podchodzili do meczu z oczekiwaniami dobrego otwarcia i zwycięstwa. Niestety reprezentacja Polski przegrała 1:2 (0:1) z drużyną naszego południowego sąsiada.

Euro 2021. Polska drużyna rozpoczęła mecz w składzie: Szczęsny, Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus, Jóźwiak, Krychowiak, Klich, Linetty, Zieliński, Lewandowski. Urodzony w Ząbkowicach Śl. Piotr Zieliński jest pewniakiem w składzie Paolo Sousy. Poza nim selekcjoner zaprezentował kilka kilka niespodzianek, jedną z nich był występ Linetty, który nie był dotychczas faworytem portugalskiego trenera.
Mecz rozpoczął się od kilku dobrych akcji Polaków, jednak szybko prowadzenie objęła reprezentacja Słowacji. W 18 min. Mak wykorzystał błąd Bereszyńskiego, wpadł w pole karne i strzelił w krótki róg. Zaskoczył Szczęsnego, piłka odbiła się od słupka, trafiła w naszego bramkarza i wpadła do siatki. Od  tego czasu obraz meczu uległ zmianie. Słowacy kontrolowali grę, więcej bramek w pierwszej połowie jednak nie padło.
Druga Połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Polaków. Rybus zagrał do niepilnowanego w polu karnym Linettego, który płaskim strzałem pokonał słowackiego bramkarza. Polacy starali się pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę, ale sytuacja zmieniła się diametralnie w 62 minucie, kiedy po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Krychowiak.
Słowacy wykorzystali grę w przewadze i strzelili bramkę w 69 minucie. Polacy w końcówce próbowali odmienić losy meczu, ale wynik nie uległ już zmianie.
W drugim meczu grupy E, Hiszpania zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. Polska po pierwszej kolejce fazy grupowej zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

Piotr Zieliński na tle swoich kolegów prezentował się nieźle. Z lepszym lub gorszym skutkiem rozgrywał, ale przede wszystkim ciągle pokazywał, że jest gotowy do gry. Po czerwonej kartce Krychowiaka musiał objąć więcej obowiązków defensywnych i miał mniejszy wpływ na grę ofensywną. Zieliński został zmieniony w 85 min przez Świderskiego.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra z Hiszpanią już 19 czerwca o godzinie 21:00.