reklama

Powiat Ząbkowicki: Ponad 9 mln zł. na inwestycje gmin z naszego powiatu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Ząbkowice Śląskie

Powiat Ząbkowicki: Ponad 9 mln zł. na inwestycje gmin z naszego powiatu - Zdjęcie główne

Powiat Ząbkowicki dostanie pieniądze na rozwój infrastruktury turystycznej | foto Gmina Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PIENIĄDZE Powiat Ząbkowicki. Cztery gminy z naszego powiatu dostaną dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych
reklama

Powiat ząbkowicki. Pieniądze dla gmin górskich można będzie przeznaczyć na dofinansowanie infrastruktury turystycznej - budowy, przebudowy i modernizacje.

 

Ponad 9 milionów

Właśnie tyle z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dostaną łącznie 4 gminy powiatu ząbkowickiego. Ten etap funduszu obejmował przede wszystkim gminy górskie, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Zobacz, ile pieniędzy i na co trafi do poszczególnych gmin oraz jak wpłynie to na powiat ząbkowicki:

 

Gmina Kamieniec Ząbkowicki dostanie ponad 3 mln 468 tys. zł. na utworzenie Centrum Edukacji Przyrodniczo – Ekologicznej Parku Kulturowego – etap II. Projekt obejmuje zmianę sposobu użytkowania dawnej wozowni oraz pomieszczenia na parterze i modernizację obiektu.

Gmina Stoszowice dostanie ponad 1 mln 882 tys. zł. na utworzenie boiska wielofunkcyjnego w Grodziszczu, budowę pumptracka w Srebrnej Górze o różnym stopniu trudności, budowę trasy rowerowej singletrack w Srebrnej Górze, budowę trasy Familytrack oraz rewitalizację parku w Grodziszczu.

Gmina Bardo dostanie ponad 2 mln 473 tys. zł. na zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych związanych z utworzeniem parku Czereśniowy Sad.

Gmina Złoty Stok dostanie ponad 1 mln 689 tys. zł. na daptację pomieszczenia na wypożyczalnię z zakupem sprzętu turystycznego i budowę skateparku, wkład własny do rewitalizowanego kościoła poewangelickiego, zakup zestawu do videomappingu, lunety montowanej na wieży kościoła, zakup sceny, nagłośnienia i wyposażenia widowni wewnątrz kościoła.

 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama