Reklama

Reklama

Powiat Ząbkowicki: Organizacje pozarządowe otrzymają 70 tys. z budżetu powiatu

Opublikowano: wt, 22 cze 2021 11:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PIENIĄDZE Powiat Ząbkowicki: Starosta Roman Fester i wicestarosta Waldemar Wieja podpisali umowy z organizacjami pozarządowymi, którym w sumie przekazano 70 tys. zł. dofinansowania

Reklama

Powiat Ząbkowicki. W tym roku 19 organizacji skorzystało ze środków powiatu ząbkowickiego, przeznaczonych na współpracę ze stowarzyszeniami.

 

Wsparcie lokalnych inicjatyw

Różnorodne działania, jakie będą realizowane na terenie naszego powiatu dotyczą zadań w obrębie wspierania osób z niepełnosprawnościami, upowszechniania kultury fizycznej, ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, a także wspierania osób w wieku emerytalnym. Największe środki zostały skierowane do działań związanych z kulturą, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Dzięki realizacji projektów dzieci i młodzież oraz stowarzyszenia uniwersytetów trzeciego wieku będą mogły uczestniczyć w zajęciach z nauki pływania w Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji. Odbędzie się także kilka imprez sportowych. - Dzięki uchwalonemu programowi współpracy przez radę Powiatu Ząbkowickiego, zarząd powiatu miał możliwość przekazania środków finansowych dla organizacji pozarządowych. Cieszę się, że działania, które będą realizowane przez organizacje przyczynią się do rozwoju małych stowarzyszeń, które przecież działają dla innych ludzi. Wiele osób zaangażowanych w działalność takich organizacji robi to w ramach wolontariatu i za to serdecznie dziękuję  – podsumował Starosta Roman Fester.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.